E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin'de 2017'deki gibi bir düşüş olur mu? ---

Bitcoin'de 2017'deki gibi bir düşüş olur mu?

Bitcoin'de 2017'deki gibi bir düşüş olur mu?
11 Aralık 2021 - 19:01 www.borsagundem.com

Analistler, Bitcoin fiyatının 25 bin dolara kadar düşeceğini öngörüyor.

Deneyimli yatırımcı Peter Brandt, Aralık 2017'de kripto piyasasının zirvesini doğru olarak öngörmesiyle tanınmıştı. Brandt, Bitcoin'in (BTC) 69 bin dolarlık yüksek rekor seviyesinden yüzde 30'un üzerinde düştükten sonra bir "çift tepe" model oluşturabileceğini öne sürüyor.

Factor LLC CEO'su, ikinci bir denemeden sonra bile Bitcoin fiyatının önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin doların üzerine çıkamadığını hatırlattı. Buna ek olarak CEO, BTC fiyatı için 30 bin dolar civarında acil bir destek seviyesini işaret ederek, bu seviye aşılırsa çok daha sert bir düşüş olabileceği uyarısında bulundu.

Bitcoin'de yüzde 50'lik bir düşüş gerçekçi mi?

Geleneksel teknik analizciler, her biri aşağı yönde güçlü bir fiyat düzeltmesine yol açan iki ardışık zirve oluşumunu, düşüş eğiliminin bir işareti olarak algılıyor. Çift tepeli bir senaryoda aşağı yönlü hedef, yaklaşık olarak desen oluşumunun yüksekliği kadar derin olur.

Ancak çift tepeli aşağı yönlü model, burada pek gerçekçi değil çünkü modelin doğrulanması Bitcoin fiyatında yaklaşık 35 bin dolarlık bir düşüşe işaret ediyor. Yani, ideal bir dünyada BTC fiyatının 0 doların altına düşmesi gerekir, ki bu pek olası değil.

Bununla birlikte, fiyat 30 bin dolarlık destek çizgisinin altına düşerse, Bitcoin'in nihai aşağı yönlü hedefi, şu anki ortalamanın yaklaşık yüzde 50'si olan 23.500 dolar civarında.

200 haftalık EMA grafiğindeki yukarı okların gösterdiği bölgelerde, ayı sezonunun diplerini görmek mümkün. Ancak Brandt uyarıyor:

Bu grafik çizimi, fiyat hareketiyle onaylanana kadar sadece beni ilgilendiriyor.

Bitcoin'de başka bir dip mi?

Bitpanda'nın baş ürün sorumlusu Lukas Enzersdorfer-Konrad, potansiyel düşüş senaryolarını göz ardı ederek, Bitcoin fiyatının 69 bin dolardan 42 bin dolara düşmesi ile, Mayıs 2021'deki yüzde 50'lik düşüşte olduğu gibi,  tüm kayıpları telafi ederek yeni bir rekora koşacağını iddia ediyor.

Enzersdorfer-Konrad, 4 Aralık'ta birkaç saat içinde 2,5 milyar dolarlık tasfiyeye atıfta bulunarak yaptığı açıklamada, çoğu likit kripto varlığında yaklaşık yüzde 20'lik düzeltmeye neden olan olduğunu belirtti ve şöyle söyledi:

Son düşüşe benzer şekilde, aşırı kaldıraçlı pozisyonlar oynaklığı artırdı ve uzun pozisyonların çoğunu sildi. Bitcoin piyasasının bu tür durumlardan toparlanması için biraz daha zamana ihtiyacı var ve günlük grafikler hala dalgalı, ancak uzun dönemde hala yükseliş eğiliminde.

"Wolf" takma adıyla bilinen piyasa analisti, günlük grafikte göreceli güç endeksi (RSI) analizine dayanarak, Bitcoin'i aşırı satılan bir varlık olarak görüyor.

Wolf, BTC fiyatının bir sonraki direnç seviyesi olarak 51 bin 780 doları test etmesini ve 60 bine yakın bir yukarı hedefe varacağını tahmin ediyor.

Rusya Merkez Bankası'ndan kripto para kararı

Borsalar ve kripto paralarda balon işaretleri güçleniyor

Bitcoin'de yıl sonu 50 bin kritik!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)