E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin yıl sonuna kadar 350 bin doları görebilir---

Bitcoin yıl sonuna kadar 350 bin doları görebilir

Bitcoin yıl sonuna kadar 350 bin doları görebilir
20 Eylül 2021 - 17:47 www.borsagundem.com

Bitcoin, uzun süredir var olan bir fraktale göre 2021 sonuna kadar 250-350 bin dolara ulaşabilir.

Bitcoin (BTC), uzun süredir var olan bir fraktale göre 2021 sonuna kadar 250-350 bin dolara ulaşabilir.

İlk kez anonim analist Bit Harington tarafından tespit edilen fraktal, Bitcoin'in her bir halving (yarılanma) sonrası yükselişe geçmesinden ilham aldı. Analistler, üretilen yeni BTC sayısının yarı yarıya azaldığı yarılanma etkinliklerini yükseliş tetikleyici olaylar olarak görüyor.

Harington, Bitcoin'in 2012 ve 2016'daki ilk iki yarılanma sonrasında aşağıdaki grafikte de görülebildiği gibi direnç/destek (R/S) çizgisinden itibaren yüzde 600'den fazla değer kazandığını hatırlattı.

Söz konusu çizgi, yükseliş trendleri sırasındaki bir engeli temsil ediyordu. Yatırımcılar, başarıyla sonuçlanmadan önce bu seviyeyi geçmeyi birkaç kez denemişti. Fiyat düzeltmeye başladığında ise nihayetinde aynı çizgide dip yapmıştı.

Bitcoin, 2020–2021 yıllarında da benzer bir yükseliş yaşadı ve 4 bin doların altından 60 bin doların üzerine fırladı. Harington, 60 bin doların da yatırımcıların geçmekte zorlandığı R/S çizgisi olduğunu vurguladı.

Analist, Bitcoin'in bu seviyeyi geçerek yeniden rekor kırabileceğinin ipuçlarını verdi.

Uzman analist Michaël van de Poppe da Harington'ın fraktal teorisine yanıt verdi ve bu fraktalin Bitcoin fiyatını 250-350 bin dolar bandına taşıyabileceğini ileri sürdü.

Diğer yandan analist, böylesi bir yükseliş sonrası sert bir düzeltme yaşanabileceğini ve Bitcoin fiyatının Harington'ın belirttiği R/S seviyesi olan 60 bin dolara yeniden gerileyebileceğini ekledi.

Bitcoin çakıldı!

El Salvador’dan Bitcoin'e destek!

Bitcoin'de sert düşüş: Yüzde 7 kayıp!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Bika21 Eylül 2021 09:10

    Bitcoin, 2021 yılı sonunda  400 bin dolar olacak diye "Uyanıklar" otomobilini  yenilemek için satıp 50-60 bin dolardan yılın başlarında kripto aldılar ve  bekliyorlar. Av mı avcı mı olduklarını yakında anlarlar.

  • Berber Bekri 20 Eylül 2021 22:27

    İnanıp evi arabayı satıp hatta kredi çekip alacak çok salak çıkar ben epey kürek alayım bu mallar çok kürek kırdırır çünkü "BEDAVA PEYNİR FARE KAPANINDA OLUR "

  • Mucize Reis : )20 Eylül 2021 18:41

    Ben bile göremedim o kadarını :D kaç yıllık tahmın bu ? Üretim bittiğinde makınalar kapandığında belki... ama şuan daha planlama suruyor. üretim felan. Yada oluşacak global krizde karşılıksız basılacak paralar buralardamı yakılacak ? . Biri kitap yazmalı iktisad ve coın ilişkisi olası durumlar gelecekte diye. Yazarsa ya reis yazar, yada emine hanım... 2 kitapda şahanedi  okuduk tadına doyamadık. Emine hanım daha duysusal yamzış afrikalı garibanları, ama Türkiye de köylerde ayakkabısızlarıda yazmak lazım...