E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin fiyatında 60 bin dolar dip!---

Bitcoin fiyatında 60 bin dolar dip!

Bitcoin fiyatında 60 bin dolar dip!
15 Ekim 2021 - 13:50 www.borsagundem.com

Bitcoin fiyatındaki boğa ve ayı piyasalarının döngüsü, 60 bin doların tavan değil, bir sonraki düşüşte dip olacağını söylüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı 60 bin doların en yüksek seviyelerine kadar çıkabilir, ancak veriler, fiyat seviyesinin boğalar için değil ayılar için çok daha önemli olacağını gösteriyor.

14 Ekim tarihinde gönderdiği tweet'inde TechDev, şimdiye kadar Bitcoin'in iniş ve çıkışlarını isabetli biçimde takip eden tarihsel verilere vurgu yaptı.

BTC fiyatının %80 düşüş yaşayıp 60 bin dolara inmesi mümkün mü?

BTC/USD paritesi bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden yakalayıp altı haneli fiyata ulaşma ve hatta daha yukarıya tırmanmaya meyilliyken, yatırımcıların dikkati bir sonraki adıma, yani Bitcoin'in bir sonraki zirveyi elde etmesinden sonra ne kadar düşeceğine çevrildi.

BTC fiyat hareketinin döngüler halinde hareket ettiği fikri üzerinden yapılan hesapta, en yüksek seviye görüldükten sonra düşüş süreçlerinde yüzde 80'e kadar dip görüldüğü kabul görüyor.

Bununla birlikte, mevcut koşullarda inanması çok daha zor olan şeyse, 60 bin doların bu yüzde 80'lik olası düzeltmenin dip fiyatı olabileceği...

TechDev, Fibonacci düzeltme seviyelerini kullanarak, her Bitcoin ayı piyasasındaki dip seviyenin benzer aralıkta olduğunu ortaya koydu. Bu durum, hem 2014'teki 200 doların altındaki dip seviyeyi, hem de Aralık 2018'deki kabaca 3.200 doları açıklıyor.

Bitcoin'in döngüsel hareketleri göz önüne alındığında, bir sonraki mantıksal geri çekilme hedefi, 47.000 ila 60.000 dolar arasında gerçekleşebilir.

"Fiyatın yükseldiği dönemde kimsenin makroyu umursamadığını biliyorum. Ancak son iki BTC ayı piyasası, bir önceki yükselişin 1,486 ila 1,618 logaritmik Fibonacci değerlerine denk geliyor" ifadesini kullanan analist şöyle ekledi:

Bir sonraki ayı piyasasındaki dip fiyatın 47 ila 60 bin dolarda olduğunu gösteriyor. Yüzde 8 ila 85'lik düşüş sonrası ineceğimiz yer orası… Matematik gittikçe daha eğlenceli hale geliyor.

60.000 dolarlık dip fiyatın görülmesi, tepe fiyatın 300.000 dolar civarında olduğuna işaret ediyor.

Altın ile sıra dışı benzerlikler

Bitcoin'in arkasındaki ivme, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinin sonunda Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayacağı beklentilerine bağlı.

Yorumcuların böylesi kararın etkisine ilişkin görüşleri karışık olsa da, öneminin çok da yüksek olmadığını düşünüyorlar.

Avusturyalı yatırımcı ve analist Niko Jilch bu hafta Bitcoin ETF üzerindeki "heyecanı" açıklarken ünlü yatırımcı Paul Tudor Jones'a atıfta bulundu.

Tudor Jones daha önce Bitcoin'in döngülerinin 1970'lerdeki altına benzer olduğunu vurgulamıştı. O süreçte vadeli işlem ürünü haline gelmiş, on yıllık boğa koşusunun ardından yüzde 50'lik düzeltme görmüştü.

TechDev ayrıca altının 1970'lerdeki düşüşünü, Ekim 2020'den bu yana Bitcoin'in performansına son derece düzgün bir şekilde uyduğunu belirtiyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)