E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin fiyatı 51 bin doları geçti!---

Bitcoin fiyatı 51 bin doları geçti!

Bitcoin fiyatı 51 bin doları geçti!
06 Ekim 2021 - 10:46 www.borsagundem.com

Bitcoin'i 50 bin doların üzerine taşıyan yükseliş ivmesi bugün de sürdü.

Bitcoin'i (BTC)  50 bin doların üzerine taşıyan yükseliş ivmesi, bugün de sürdü ve BTC, 51.900 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin boğaları, kısa süreli konsolidasyonun ardından kontrolü yeniden ele geçirdi. Çoğu analist, şimdi ide Bitcoin'in 50 bin dolar desteğine tutunup tutunamayacağını yakından izliyor.

Bitcoin, 29 Eylül'de 40.885 doları gördükten sonra yüzde 26,8 değer kazandı ve yıl sonunda 100 bin doların geçilebileceğine dair umutları yeşertti.

ExoAlpha Yönetici Ortağı ve Baş Yatırım Sorumlusu David Lifchitz, BTC fiyatında 1 Ekim'de görülen yüzde 10 artışın, "son derece likit olmayan bir piyasa ortamından fayda sağlamak isteyen büyük bir oyuncu haricinde başka bir faktörden tetiklenemeyecek" bir kısa pozisyon sıkışması olduğunu söylemişti.

Lifchitz, teknik göstergelerin tümünün yükselişe işaret etmesine rağmen kripto para için işlerin henüz düzelmediğini ve teknik göstergelerin 1 Ekim'deki ani yükseliş nedeniyle yanlış sinyal verdiğini düşünüyordu.

Lifchitz, şöyle belirtti:

“Bu noktada iki olasılık var: Ya boğalar oyuna geri döner ve Bitcoin'i 55 bin doların üzerine taşır, böylece kısa sürede 64 bin doları görmeyi de umabiliriz, ya da 44 bin dolardan 48 bin dolara 2 dakikada yükselişten şüphe duyarlar ve 53-55 bin dolar aralığını geçmek için yeterli gücü bulamazlar. Bu noktada da BTC, 40-50 bin dolar bandına gerileyebilir.”

 
Uzun vadeli hedef 320 bin dolar

Anonim kripto yatırımcısı Pentoshi, son gönderisinde BTC'nin uzun vadeli grafiğini paylaştı ve kripto parayı gelecekte neler bekleyebileceğine dair makro bir bakış açısı sundu.


Grafiğe göre BTC fiyatı, 2022'de bir noktada 323.216 doalra kadar yükselebilir.

Kripto para piyasasının toplam değeri 2,229 trilyon dolar, Bitcoin'in piyasa hakimiyeti ise yüzde 43,5 olarak ölçüldü.

Hepsini geride bıraktı: Bitcoin, 2021'in en iyi varlığı

 

Bitcoin'de sinyaller yandı!

 

Bitcoin'de ayılar bozguna uğradı: 50 bin dolar!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Bir yorum06 Ekim 2021 12:56

    Doları yükselten enstrümanlar bunlar zaten!  Bunların gerçekten alnıp satıldığını zan etmiyorum.  Yapay zeka robotu alım  satım yapıyorsa ki büyük ihtimal öyle!  Para kazanmayı oyuncak zan edenlerin ergenlerin hali nice ola?

  • Mucise Reis ;)06 Ekim 2021 11:44

    Haber akışları ile dolmadan  çıktı biraz.. gevşemeler olacak. ama ay içi hedef rekor denemesi yapacaktır. Ama haberlerle çıkınca, yada heberlerle düşünce sert hareket ediyor. bir süre denge hacim olması lazım. Borsamızdaki gibi giden trene binenler üzülebilir. Borsa gibi degil buralar. karşında 2 masa 1 sandalye olan coınler var...

  • Mg06 Ekim 2021 11:35

    Altın vuruşa az kaldı, ky’ya gel gel yapıp ellerinde patlatacaklar, 25 TL’den izmir Demir Çelik’i ky’ya verip şimdi 2 TL’den ufak ufak aldıkları gibi, bunu yapan daha acımasız global piyasa kurtları, kriptoları sıfırlayıp dükkanı kapatıp gidecekler