E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin 60 bin dolara tutunacak mı?---

Bitcoin 60 bin dolara tutunacak mı?

Bitcoin 60 bin dolara tutunacak mı?
16 Kasım 2021 - 14:02 www.borsagundem.com

Bitcoin, düşüş trendini sürdürerek 60 bin doları test etti.

BTC/USD paritesi, pazartesi günü 66 bin dolara yükseldiğinden beri yüzde 8 değer kaybetti.

60.350 dolardan seken Bitcoin, yine de 6 Kasım'dan beri görülen en düşük seviyeden işlem görüyor.

Kaldıraçlı yatırımcılar güne acı içinde uyanırken, türev borsalarındaki pozisyonların "silkelenme" sürecinin tamamlanmaya yakın olduğuna ve hemen ardından yükselişin devam edeceğine dair iyimserlik sürüyor.

Bitcoin, bir hafta önce CME vadeli işlemler makasını da makas oluştuğu andan beri beklenen klasik bir hareket ile kapatmış oldu.

Önceki tahminler 59 bin dolara gerilemenin de mümkün olduğunu söylerken, çeviri yayın saati itibarıyla 60 bin doların altına gerileme ihtimali sürüyor.

Potansiyel alım fırsatlarını gözleyen yatırımcı Peter Brandt, 50 bin dolara yakın bir seviyeden giriş yapmak istediğini açıkladı.

"53 bin dolar civarından BTC ve 4.030 dolar civarından ETH almaya ilgiliyim" diye belirten Brandt, yine de "ayı" olmadığını ve Bitcoin'in bu seviyelere illa ki düşmesini beklemediğini söyledi.

Diğer bazı yorumcular ise Bitcoin aylık destek seviyesine dönse dahi, en büyük kripto paranın hala 58 bin dolarda olacağına dikkat çekti.

Yatırımcı ve analist Rekt Capital, pazartesi günü paylaştığı grafik ile "BTC aylık seviyeyi (yeşil) test edecek kadar gerilerse, siyah yükseliş trendi çizgisinin altına gerilemesi gerekecek" yorumunda bulundu.

Bu trend çizgisinin kaybedilmesi, muhtemelen aylık seviyenin yeniden test edileceğini doğrulayacaktır. O zamana kadar yalnızca konsolidasyon dalgalanması olarak yorumlanabilir.

Kripto yatırımlarında yapılan 5 büyük hata

Bitcoin'in en büyük sırrı çözülüyor! Satoshi Nakamoto'nun kim olduğu ortaya çıkıyor

Kripto paralarda vergi düşüşü

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis ;)16 Kasım 2021 15:28

    iyi sert bir düzeltme yuemesi lazımdı. güzel oldu. sağlam oturdu. eğerki hedef 80- 100 bin usd ise, buralarda tutunma 57,5 lara iğne atma olması normal. eğerki herkes aynı resmi göruyorsa, inanıyorsa btc tutunup rekor denemesini bu ay içi yapması lazım. yapmıyormu ? gereğini bizde yaparız :D ama şuan normal düzeltmeler bunlar. çok daha kotulerı yaşadık. bu arada PORTO gördunuz mu ?birileri milyoner olurken bugun, kimileri birikimlerini ciddi kaybetti... az olsun temız olsun garantı olsun. hayırlısı...  

  • Ali 16 Kasım 2021 15:16

    Dikkat edin bu koyunları kurt yer... Çakal yer...aslan yer kaplan yer... Koyunun düşmanı çok olur.. Bunlar yemese hırsız gelir yine yer