E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıBIST için olumlu bakış korunuyor---

BIST için olumlu bakış korunuyor

BIST için olumlu bakış korunuyor
12 Şubat 2020 - 09:31 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

"Fed Başkanı Powell dün Kongre’de yaptığı sunumda ABD ekonomisinin genel görünümüne ilişkin olumlu mesajlar verirken, coronavirüsün etkilerini izlemeye devam ettiklerini belirtti.

Çin’deki salgın piyasaların gündemindeki yerini koruyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün 11:00’da başlayacak olan grup toplantısında İdlib konusunda atılacak adımları açıklaması beklenirken, bölgedeki gelişmeler ve Türkiye – Rusya ilişkileri önemini koruyor.

BIST-100 Güne Başlangıç

Küresel hisse piyasalarında dün olumlu bir görünüm etkili olurken, Powell’ın Kongre’deki sunumu piyasaların takibinde yer aldı.

İdlib’teki gelişmelere bağlı olarak dalgalı bir seyir izleyen BIST-100 Endeksi endişelerin bir miktar sindirilmesiyle önceki günkü kayıplarını belirli ölçüde geri alarak %1,23’lük bir yükselişle
119.798 puandan tamamladı.

ABD borsaları günü sınırlı yükselişlerle tamamlarken, ABD vadelilerinde bu sabah hafif alıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında genel olarak yeşil bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. 

Endeks kapanışında 6,00 – 6,01 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:45 itibariyle 6,02’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Gün içi haber akışlarına bağlı olarak son günlerde volatilitesi artan endeks, dün önceki gün aşağıda gördüğü seviyeleri bir kez daha test ederek tepki gerçekleştirdi. Bugün de İdlib konusunda yapılacak açıklamalar gün içi volatilitenin yüksek seyretmesine neden olabilir.

Kısa vadede 121.000/121.500 aralığının en önemli direnç olduğu endekste, bu bölge üzerinde olacak kapanışlar bir süredir izlediğimiz konsolide kanalının üst bandı olan 124.500 civarının yeniden test edilme ihtimalini artıracaktır. Buna karşın 121.000/121.500 altında kalındığı sürece temkinli olmakta fayda olacağını düşünüyoruz.

Özellikle yeniden 118.500 altına sarkılacak ve burada kapanış görülecek olursa satışların sertleşebileceği göz önünde bulundurulmalı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Reis doğan13 Şubat 2020 22:57

    TSKB BIST 30 favori hissesi patlamaya hazır bir bomba tren istasyondan bir kalktım ekspres gibi durmak yok hedef enson istasyon orada bir dinlenme boşaltma geri dönüş tekrar toplama üç istasyon arası dur indir tekrar bindir son durak Haydar paşa tren bir mütted bakıma çekilir müşteri toplanmaya başladı mı yavaş yavaş bir ileri bir geri iki ileri bir geri yavaş yavaş hızlanmaya başlar sene 2021 hayırlı yolculuklar

  • Kral12 Şubat 2020 12:41

    Öyle yada böyle 135.00 sonra 185.00 olacak şişmiş hisselerden uzak durup geleceği olan ucuz hisselere girmek lazım Mardin İHGYO Gsry aldım bekleyeceğim ytd. Araştırın