E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriBirlik Mensucat tahsisli sermaye artırımı kararı aldı---

Birlik Mensucat tahsisli sermaye artırımı kararı aldı

Birlik Mensucat tahsisli sermaye artırımı kararı aldı
12 Mart 2021 - 18:27 www.borsagundem.com

Birlik Mensucat, tahsisli sermaye artırımına giderek sermayesini 27.837.222 TL'ye çıkarma kararı aldı

BORSAGUNDEM.COM

Hisseleri Borsa İstanbul'da işlem gören Birlik Mensucat (#BRMEN), tahsisli sermaye artırımına gitme kararı alındığını duyurdu.

Birlik Mensucat tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, şirketin bugün gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında, 16.437.222 TL değerindeki mevcut sermayenin tahsisli olarak 11.400.000 TL artırılarak 27.837.222 TL'ye yükseltilmesine karar verildi.

Açıklamada, söz konusu sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların tamamının halka arz edilmeksizin tahsisli satış yöntemi ile şirketten olan nakit alacağı ile takası suretiyle Yaşar Küçükçalık'a satılacağı ifade edildi.

Bundan sonraki süreçte SPK'nın şirketin başvurusuyla ilgili kararı beklenecek.

Şirket tarafından KAP'a gönderilen açıklamanın tamamı şu şekilde:

Şirketimiz 12.03.2021 tarihli yönetim kurulu kararı gereği;

1) Şirket ana sözleşmesinin "Şirketin Sermayesi 'ne ilişkin 6. maddesi hükmünün vermiş olduğu yetki çerçevesinde; 50.000.000-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, her biri 0,01-TL nominal değerde 16.437.222-TL olan Şirketimiz çıkarılmış sermayesinin, mevcut pay sahiplerinin yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak, toplam satış hasılatı 11.400.000-TL olacak şekilde, Borsa İstanbul A.Ş.'nin ("BİST") Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Uygulama Usul ve Esasları çerçevesinde belirlenecek (baz fiyat ile nominal değerden aşağı olmamak üzere) pay satış fiyatına göre hesaplanacak nominal sermaye tutarı kadar artırılmasına,

İş bu sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek 0,01 TL nominal değerli tüm payların, imtiyazsız, Borsa'da işlem gören nitelikte olmasına,

İş bu sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların tamamının halka arz edilmeksizin tahsisli satış yöntemi ile Şirketten olan nakit alacağı ile takası suretiyle Yaşar Küçükçalık 'a satılması amacıyla düzenlenecek ihraç belgesinin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu ("SPK") 'na başvurulmasına,SPK 'nun VII-128.1 sayılı Pay Tebliği'nin 33'ncü maddesi hükmü çerçevesinde hazırlanan "Bedelli Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yerlerine İlişkin Rapor 'un kabulüneİş bu karar kapsamında, her türlü iş ve işlemin gerçekleştirilmesi için Yönetimin yetkili kılınmasına karar verilmiştir.

Borsa İstanbul reform paketini izledi

ABD’li yatırımcılar enflasyon beklentilerini hafife alıyor

Erdoğan, ekonomi reformlarını açıkladı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 2,13
En Yüksek: 2,13
En Düşük: 2,12
Değişim 0,47 %
FK: 0,00
PD / DD: -2,93
İşlem Hacmi 66.497
Toplam Adet: 31.316
Ağırlıklı Ort.: 2,12
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)