E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıBilanço sezonu başladı---

Bilanço sezonu başladı

Bilanço sezonu başladı
28 Nisan 2020 - 09:05 www.borsagundem.com

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanan günlük bültende, izlenen finansal tablolarda iyi gelebilecek bilançoların hisse bazlı fiyatlamalar yaratabileceğini belirtiyor

Endeks 11 Mart tarihinden sonra yeniden 100 Bin üzerinde…

Yurtiçinde vaka sayısındaki azalma ve normalleşme adımlarının atılabileceğine yönelik haber akışları içeride risk iştahının artmasını destekledi. Avrupa ve diğer ülkelerden de benzer şekilde kademeli olarak adımların gelebileceğine dair detaylar iyimserliğin artmasını tetikledi. Dün endeks güne güçlü bir başlangıcın ardından kazançlarını 101.360 seviyesine kadar çıkardı ve 11 Mart tarihinden sonra en yüksek seviyesine ulaştı. Günü ise 101.267 puandan %2,54 yukarıda tamamladı. İşlem hacmi ise 14,9 milyar TL seviyesine ulaştı.

Diğer yandan Borsa İstanbul’da bilanço sezonu başladı. Bugün piyasa kapanışı sonrasında bankacılık sektöründen ilk olarak AKBNK ve perakende sektöründen ise BIZIM şirketlerinin bilançoları takip edilecek. Hali hazırda korona virüs salgının şirketler üzerindeki etkilerine yönelik beklentiler fiyatlanmışken, beklentinin aksine iyi gelebilecek bilançolarında hisse bazlı fiyatlamalar yaratabileceğini belirtmekte fayda var. Kurda ise 7 TL seviyesine yakın noktalardaki seyir sürüyor.

Teknik göstergelerin ivme kaybettiği 7 TL bölgesinde temkinli olmak gerekebilir. Özellikle salgın dışında siyasi cephedeki gelişmeler bu dönemde kur açısından yakından takip edilecek. Diğer yandan bugün FİKKO görüşmelerinin yapılması ve ekonomik faaliyetlere yönelik olası açıklamaların yakından izlenecek.

Yurtdışında ise bu sabah Asya piyasalarında hafif alıcılı seyirler izleniyor. Vadeliler kanadında ise karışık bir tablo takip edilmekte.

Dün ve hafta sonu ülkelerden ekonomik faaliyetlerin yeniden başlayacağına dair açıklamaların sıklık kazanması ve bu yönde mesajların gelmesi ile artan risk iştahı endekslerin önemli seviyelerde kapanış yapmasını destekledi. Emtialarda ise özellikle kıymetli metal ekonomik faaliyetlerin başlayacağına yönelik sinyaller ile kısmi de olsa realize olurken 1693$ seviyesine kadar geri çekildiği gözleniyor. Bu nedenle salgına dair olumlu açıklamaların altındaki baskıyı bir miktar daha artırabileceğini belirtmekte fayda var.

Petrol fiyatlarında ise zayıf tablo sürüyor. Dün satış baskısı ile karşı karşıya olan petrol fiyatlarına baktığımızda bu sabah ham petrolde yatay alıcılı bir tablo ile 18,27$ seviyesinden işlem görüyor. Brent petrol ise 19,73$ seviyesinden şekilleniyor. Bu dönemde petrol otoriterlerinden sürpriz açıklamalara karşı dikkatli olmakta fayda var.

BIST'te iyimser hava sürüyor

Borsada kısa vadeli görünüm olumlu

Şirket bilançolarında zayıflık sürüyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)