E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBiden: Mayıs sonuna kadar her Amerikalıya yetecek aşımız olacak---

Biden: Mayıs sonuna kadar her Amerikalıya yetecek aşımız olacak

Biden: Mayıs sonuna kadar her Amerikalıya yetecek aşımız olacak
03 Mart 2021 - 01:56 www.borsagundem.com

ABD Başkanı, Beyaz Saray'da aşı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Acil kullanım onayı alan J&J aşısının Merck & Co tarafından üretileceğini belirten Biden, aşılamada eğitimcilere ve okul çalışanlarına öncelik verilmesini istedi

ABD Başkanı Joe Biden, mayıs ayının sonuna kadar ellerinde, her Amerikalıya yetecek kadar Kovid-19 aşısı olacağını belirtti.

Biden, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, ülkedeki Kovid-19 salgınının gidişatı ve aşı çalışmaları hakkında konuştu.

Donald Trump yönetiminin salgını hafife aldığını vurgulayan Biden, "Kovid-19 konusunda bize miras kalan dağınıklığı toparlama yolunda ilerleme kaydediyoruz." ifadesini kullandı.

Biden, dünyanın en büyük ilaç üretim şirketlerinden Merck & Co'nun, Johnson & Johnson'ın hafta sonu onay alan Kovid-19 aşısını üreteceğini kaydetti.

Biden'dan eğitimcilere ve okul çalışanlarına aşıda öncelik verilmesi çağrısı

Daha önce yaptığı açıklamada temmuz sonuna kadar tüm Amerikalılara yetecek kadar aşıları olacağını açıkladıklarını anımsatan Biden, "Şimdi üretim konusunda attığımız adımlar sonucunda mayıs sonuna kadar elimizde her Amerikalıya yetecek kadar aşımız olacak." diye konuştu.

Biden, okulların bir an önce açılması için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizerek, "Biz her eğitimcinin, okul çalışanının, ana okulu çalışanının bu ay sonuna kadar en az bir doz aşı olmasını istiyoruz. Bu nedenle de eyaletlere bu çalışma gruplarına öncelik verme çağrısında bulunuyorum." dedi.

Hala herkesin maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen Biden, "Tünelin sonunda ışık var ama her şey bitmiş değil. Şimdi gardımızı düşürmenin zamanı değil." ifadesini kullandı.

FDA, Johnson & Johnson aşısının koruma oranını açıkladı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Bokio kokio03 Mart 2021 06:53

    Trump denen zalim insanlık düşmanı dünyayı ölümcül virüse teslim edip gitti hesap sorulmaliydi ,,biden tüm dünyaya tekrar rüyalar ülkesi amerika yi kuruyor gösteriyor ,,,bizde akp parti rejimi asi yok asi gelmiyor kısıtlama kaldırıyor akp parti rejimi kongrelerinde sırta çıkıp halay çekenler birfirbir oynama gibi ,,asi yok bunlar ne yapıyor dertleri halk değil çünkü ,,vah uljem vah