E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBeyaz Saray: Taliban'la anlaşmak dışında bir seçeneğimiz yok---

Beyaz Saray: Taliban'la anlaşmak dışında bir seçeneğimiz yok

Beyaz Saray: Taliban'la anlaşmak dışında bir seçeneğimiz yok
27 Ağustos 2021 - 23:00 www.borsagundem.com

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, "Afganistan'dan güvenli tahliyeler için Taliban’la anlaşmak dışında bir seçeneğimiz yok" açıklamasında bulundu

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki, "Vatandaşlarımızı güvenli bir şekilde Afganistan’dan çıkarabilmek için Taliban’la anlaşmak dışında bir seçeneğimiz yok" ifadeleri yer aldı.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Psaki, yaptığı açıklamada, ABD'nin 31 Ağustos'taki son çekilme tarihini takiben Afganistan'dan insanların güvenli bir şekilde tahliyesini sağlamak için bir araç olarak Taliban ile ilişki kuracağını söyledi.

Psaki, "Başkan, Dışişleri Bakanı'na, üçüncü ülke vatandaşları ve vizesi olan Afganların ABD askeri varlığı sona erdikten sonra bile ülkeyi terk etmelerini sağlamak için uluslararası ortaklarla diplomatik çabalara devam etmesi talimatını verdi" dedi.

Psaki, “Bu faaliyetlerin bir kısmı kesinlikle Taliban ile koordineli bir yaklaşım ve angajman içerisinde gerçekleştirilecektir” diye ekledi.

Biden'a kritik Afganistan çağrısı

 

Türk askerinin 20 yıl süren Afganistan görevi sona erdi

 

Erdoğan'dan Afganistan açıklaması: Tüm ekiplerimizi çektik

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)