E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriBeşiktaş'ın tesislerine belediye el koydu---

Beşiktaş'ın tesislerine belediye el koydu

Beşiktaş'ın tesislerine belediye el koydu
19 Kasım 2019 - 19:14 www.borsagundem.com

Beşiktaş Belediyesi, bildirimlere rağmen ecrimisil bedellerinden kaynaklı borçlarını ödemeyen siyah beyazlı kulüpten Mehmet Üstünkaya tesislerini geri aldı

BORSAGUNDEM.COM

Beşiktaş Futbol Yatırımları (BJKAS), Beşiktaş Belediyesi'nin Mehmet Üstünkaya tesislerini kulüpten geri aldığını açıkladı.

Konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamaya göre, 3 yıllığına kiralanan Mehmet Üstünkaya tesisleri sözleşme bitiminin ardından kulüp tarafından kira bedeli karşılığında kullanılmaya devam edildi. Daha sonra Beşiktaş Belediyesi, bildirimlere rağmen ecrimisil bedellerinden kaynaklı borçların ödenmediği ve bu nedenle belediye tasarrufunda kullanılacağı gerekçesiyle tesisin tahliyesine karar verdi ve dün (18 Kasım) tesisleri geri aldı.

Beşiktaş'ın KAP'a gönderdiği açıklamanın tamamı şu şekilde:

Beşiktaş Belediye Başkanlığı ile imzalanan 25.03.2014 tarihli sözleşme ile 07.10.2015 tarihinden itibaren 3 yıl süre ile şirketimize kiralanan; Beşiktaş İlçesi, Akat Mahallesi, 13 pafta, 2001 ada, 266 parsel üzerinde, Cumhuriyet Caddesi, N7, Şehit Erdoğan İban Sokak, N11 adresinde bulunan Mehmet Üstünkaya (N1903) tesisleri, sözleşme süresinin bitmesinden itibaren, sözleşmeye uygun kira bedeli karşılığında şirketimiz tarafından kullanılmaya devam etmiştir.

Beşiktaş Belediye Başkanlığı tarafından gönderilen 21.10.2019 tarih ve E. 2088/11891 sayılı yazı ile bildirimlere rağmen ecrimisil bedellerinden kaynaklı borçların ödenmediği, bu bağlamda tesisin Belediye uhdesinde ve tasarrufunda kullanılacağı, bu nedenlerle tahliyesine karar verildiği bildirilmiştir. Karar doğrultusunda tesis, 18.11.2019 tarihi itibariyle Beşiktaş Belediye Başkanlığı yetkililerince teslim alınmıştır.

Ecrimsil nedir?

Ecrimisil, bir malın izin dışı kullanılmasıdır. Haksız işgal tazminatı olarak da tanımlanan ecrimisil, bir malın veya taşınmazın sahibinin ya da idarenin rızası dışında kullanılması anlamına gelir. Haksız işgal tazminatı (ecrimisil) mal sahibinin zarara uğrayıp uğramadığı veya işgalcinin kusurlu olup olmadığına bakılmaksızın talep edilen tazminattır.

Bir apartmanda veya herhangi bir yapının ortak yerlerinin kullanılmasından veya kiraya verilerek gelir elde edilmesinden dolayı tazminat istenebilir. Arsa veya tarla söz konusu olduğunda ise kişi, arsa sahibinin arsayı kullanmasına engel oluyorsa arsa payı oranında kullanma tazminatı ödemesi gerekir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 3,26
En Yüksek: 3,44
En Düşük: 3,14
Değişim 1,88 %
FK: 0,00
PD / DD: -0,74
İşlem Hacmi 310.714.006
Toplam Adet: 93.763.489
Ağırlıklı Ort.: 3,31
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)