E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriBeşiktaş borsada tarih yazdı---

Beşiktaş borsada tarih yazdı

Beşiktaş borsada tarih yazdı
02 Nisan 2021 - 11:54 www.borsagundem.com

Borsa İstanbul'da işlem gören dört büyükler içinde Beşiktaş hisseleri, yatırımcısına yüzde 109,3 kazandırarak tarihinin en yüksek ikinci aylık performansını sergiledi.

Borsa İstanbul'da sert dalgalanma ve kayıpların yaşandığı mart ayında spor endeksi yüzde 10,9 yükseldi.

Dört büyük kulüp ile bankalar arasında Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi imzalanması sonrasında Beşiktaş (#BJKAS) ve Fenerbahçe (#FENER) Futbol AŞ'nin hisseleri mart ayında değer kazanırken, Galatasaray (#GSRAY) Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar ve Trabzonspor (#TSPOR) Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği'nin hisseleri değer kaybetti.

Süper Lig'de zirvede bulunan Beşiktaş hisseleri, yatırımcısına yüzde 109,3 kazandırarak tarihinin en yüksek ikinci aylık performansını sergiledi. Beşiktaş hisseleri bundan önce Temmuz 2005'te yüzde 420,6 değer kazanmıştı.

Beşiktaş böylece Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri arasında da geçen ay yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

Fenerbahçe'nin hisseleri ise yüzde 3,3 arttı. Süper Lig'de aldığı kötü sonuçlarla şampiyonluk yarışında geriye düşmesi ve bazı futbolcularında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin pozitif çıkmasıyla değer kaybeden Fenerbahçe hisseleri teknik direktör Erol Bulut ile yolların ayrılması sonrasında yükselişe geçti.

Bu dönemde, Galatasaray'ın hisseleri yüzde 13,6, Trabzonspor'un hisseleri de yüzde 14,9, değer kaybetti.

Analistler, Trabzonspor'un zirveden uzakta olduğunu, Galatasaray'ın da aldığı sonuçlarla şampiyonluk yarışında Beşiktaş'ın gerisinde kaldığını belirtti.

3 ayda en fazla kazandıran Beşiktaş

Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketlerinden yılbaşına göre performanslarına bakıldığında yatırımcısına en fazla kazandıran yüzde 106,2 ile Beşiktaş oldu. Fenerbahçe'nin hisseleri de bu dönemde yüzde 2,6 değer kazandı.

Yılbaşına göre, Galatasaray'ın hisseleri yüzde 8,9, Trabzonspor'un hisseleri yüzde 13,5 değer kaybetti.

En fazla piyasa değeri Fenerbahçe'de

Halka açık 4 spor şirketi arasında en fazla piyasa değerine Fenerbahçe sahip. Fenerbahçe, mart ayını 3 milyar 3 milyon 53 bin 200 TL piyasa değeriyle tamamladı.

Fenerbahçe'yi 1 milyar 999 milyon 200 bin TL piyasa değeriyle Beşiktaş, 1 milyar 992 milyon 600 bin lira piyasa değeriyle Galatasaray, 1 milyar 54 milyon 999 bin 999 TL Piyasa değeriyle Trabzonspor izledi.

Aracı kurumlara sermaye şartı geliyor

Şampiyonluk için henüz karar vermedik

Borsa haftayı kazançlı kapamaya hazırlanıyor

Bankacılık hisseleri ile Euro'yu bile bozduk!

Aksa Enerji ve Yeşil Yapı sorusu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 6,24
En Yüksek: 6,43
En Düşük: 6,23
Değişim -2,19 %
FK: 0,00
PD / DD: -0,88
İşlem Hacmi 151.972.333
Toplam Adet: 24.054.620
Ağırlıklı Ort.: 6,32
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)