E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBelarus yabancılara sınırlarını kapatıyor---

Belarus yabancılara sınırlarını kapatıyor

Belarus yabancılara sınırlarını kapatıyor
31 Ekim 2020 - 23:41 www.borsagundem.com

Belarus Devlet Sınır Komitesi, ülke sınırlarının Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında yarından itibaren yabancılara kapatılacağını duyurdu.

Korona virüs salgını nedeniyle birçok ülke karantina tedbirlerine geri dönüyor. Belarus Devlet Sınır Komitesi tarafından yapılan açıklamada, ülke sınırlarının Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında yarından itibaren yabancılara kapatılacağı duyurulurken, yabancıların ülkeye kara veya demiryolu ile girişine izin verilmeyeceği ifade edildi.

Sınır Komitesi, yasağın diplomatik temsilciliklerde çalışanları, uluslararası yardım kuruluşu çalışanlarını ve uluslararası taşımacılık yapan tır şoförlerini kapsamayacağını ifade etti. Söz konusu sınırlardan Belarus'ta geçici ya da sürekli oturumu bulunan ve çalışma izni olan yabancıların da giriş yapabileceği belirtilen açıklamada, Rusya ve Ukrayna vatandaşlarının Belarus'a girişine ise kendi ülkelerine transit geçiş yapmaları durumunda izin verileceği kaydedildi.

Sınırların yabancılara kapatılması kararı, başkent Minsk’te bulunan Minsk Havalimanı’ndan yapılacak girişleri kapsamıyor.

Belarus’ta toplam vaka sayısı 98 bin 482’ye, toplam can kaybı ise 980’e ulaştı.

ABD'de Kovid nedeniyle ölenlerin sayısı 235 bini aştı

 

Johnson duyurdu: İngiltere'de karantina ilan edildi

 

İtalya'da Bilim Teknik Kurulu acil toplantıya çağrıldı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)