E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-MagazinBayram tatilinden dönüş yolculuğu başladı ---

Bayram tatilinden dönüş yolculuğu başladı

Bayram tatilinden dönüş yolculuğu başladı
04 Mayıs 2022 - 13:13 www.borsagundem.com

Ramazan Bayramı tatilinin sona ermesiyle birlikte otoyollarda ve 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda yoğunluk oluştu.

Ramazan Bayramı tatilini yaşadıkları yerlerin dışında geçiren sürücülerin dönüş için yola çıkmasıyla otoyollarda yoğunluklar yaşanmaya başladı. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda da  bayram dönüşü hareketliliği yaşanıyor. 

Türkiye'nin en önemli kara yolu geçiş güzergahlarından Anadolu Otoyolu'nun Bolu ve Düzce kesiminin İstanbul yönünde zaman zaman akıcı yoğunluk yaşanıyor. Güzergahta görev yapan trafik, jandarma ve Karayolları ekipleri, ulaşımda aksama yaşanmaması için çalışma yürütüyor. Bölgede D-100 kara yolunda da zaman zaman akıcı yoğunluk gözlemleniyor.

Esenler'de bayram dönüşü yoğunluğu

Memleketlerinden ya da tatil beldelerinden otobüsle dönüş yapan vatandaşlar da 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda hareketlilik oluşturdu.

Bir otobüs firmasında görevli olan Alaattin Çendek, eskiye nazaran otobüslerde yoğunluk olmasa da bayram dolayısıyla tüm biletlerin satıldığını söyledi. Çendek, "Bayram tatili bittiği için vatandaşlar dönüyor. Ek seferler düzenleniyor. Anadolu'dan İstanbul'a geliş biletleri satıldı, yetmediği yerlerde de ek seferler açılıyor." dedi.

Şehirler arası otobüs şoförü İsmail Özdemir, "İnsanları bayramlaşmaya götürüyoruz, mutlu oluyoruz. Bayram mutluluğunu böyle yaşıyoruz ama biz bayram yapamadık henüz." ifadelerini kullandı.

Tekirdağ'dan gelip İzmit'e gittiğini söyleyen yolculardan Tuğrul Gence, bayram vesilesiyle kız arkadaşının ailesiyle tanışıp bayramlaşacağını belirterek, "El öpüp tanıştıktan sonra geri döneceğim. Bileti kolay buldum." dedi.

Bayramın ilk gününde İstanbul'da yollar bomboş

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)