E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBayram tatili 9 gün olacak mı ---

Bayram tatili 9 gün olacak mı

Bayram tatili 9 gün olacak mı
26 Haziran 2022 - 16:21 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı önderliğinde yarın toplanacak kabinede başta Kurban Bayramı'nda tatil günü sayısı ile birçok önemli konu Bakanlar Kurulu tarafından değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanlığı kabinesi yarın çok kritik bir karar verecek. Kurban Bayramı tatiline çok yakın bir tarihte 15 Temmuz'un da resmi tatil olması nedeniyle arada kalan 13 Temmuz ve 14 Temmuz tarihlerinin idari izin olarak karara bağlanması durumunda tatilin 9 güne çıkarılması gündemde.

Kabinede ayrıca ekonomi başta olmak üzere iç ve dış politikaya ilişkin önemli konular görüşülecek. İşte Kabine toplantısının gündemi ve karar alınması beklenen konular;

Bayram tatili kaç gün olacak?

Sabah'ın haberine göre; gözlerin çevrildiği haziran ayı son kabine toplantısının en önemli başlıklarından biri Kurban Bayramı tatili olacak. Başkan Erdoğan ve bakanların beklentileri değerlendirerek alacağı karar sonrası "Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?" sorusu cevabını bulacak.

13 – 14 Temmuz idari izin olarak kullanılırsa tatil 9 güne çıkacak

Kurban Bayramı'nın normal şartlarda 4 gün olarak idrak edilmesine karşın Arefe gününün 8 Temmuz'a denk gelmesi ve bayramın son günü ile yine resmi tatil olan 15 Temmuz arasında sadece 2 günün olması gözleri 9 günlük tatil ihtimaline çevirdi. 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde memurların idari izinli olmasına yönelik bir karar çıkarsa bayram izni 9 güne çıkarılmış olacak.

Son karar kabinede netleşecek

Kabinede Turizm sektöründeki beklentilerin de değerlendirilmesi ile nihai karar alınacak ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunacak.

Yunanistan tarafındaki provokasyonlar

Kabinede ayrıca Yunan Başbakan Miçotakis başta olmak üzere kurmayları ve askeri bazı figürlerin adalarla ilgili provokatif yaklaşımlarına karşı atılan adımlar değerlendirilecek.

Ekonomideki önlemler ve piyasaya yansımaları

Ekonomi ve enflasyonla mücadele de yine kabine toplantısında masada olacak ve geçtiğimiz hafta altın, Dolar ve Euro başta olmak üzere dövize karşı TL'ye değer kazandıran BDDK hamlesinin etkileri ve bundan sonraki adımlar da değerlendirilecek. Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin bir sunum yapması bekleniyor.

Marmaris yangınında verilen mücadele ve planlar

Kabine toplantısı Marmaris'te bir şahsın çıkardığı ve verilen yoğun mücadele ile kontrol altına alınan yangınla ilgili yapılan çalışmalar ve son durumla ilgili ilk andan itibaren bölgede olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım Orman Bakanı Vahit Kirişçi'nin bilgilendirme yapması bekleniyor. Yine toplantıda bölgede riskli alanlarda alınan tedbirlerin de değerlendirmesi yapılacak.

Gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı Haziran ayının son kabine toplantısı olacak.

(Sabah)

Bayram biletleri satışa çıkıyor

Kritik seçim öncesi kabinede değişim bekleniyor

Erdoğan: İsveç endişelerimizi gidermedi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Bankacı 26 Haziran 2022 21:05

  Bankacılar köle, yıllık izin bile kullanamıyorum.idari ne,ya resmi yap yada yapma.

 • ffd27 Haziran 2022 09:30

  nanörler dünya kadar parayı alıp klimalı yerde oh ne güzel çalısıyonuz ama. beter olun.

 • Mustafa27 Haziran 2022 01:07

  Köleliği bırak sende zorla çalıştırmıyorlar herhalde...

 • Ceto26 Haziran 2022 19:33

  Verme ya ne tatili zaten pandemide bol bol tatil vardi

 • Df26 Haziran 2022 19:04

  Sakın resmi yaparsınız

 • Mesut26 Haziran 2022 18:34

  Ülkede memurluk rağbet gören durumda olnamalı, ekonomi serbest piyasa özel sektör üzerine bina edilmeli, herkes memur olayım habire bayramlarda uzun süreli tatil yapayım derdinde, özel sektörde çalışanlar insan değilmi, devletin çağrı merkezindeki uzun bayram tayilini yapsın özel sektördeki istisnasız çalışsın,

 • Zülfikar 26 Haziran 2022 18:16

  Bence tatil olmasına gerek yok

 • Ahmet Özbir26 Haziran 2022 17:39

  öpretmenlere zaten tatil. diğer memurlar da idari izinli sayılacak. anca polislere mesai var bayramda, imamlar bile plajlara akın edecek

 • Ede26 Haziran 2022 17:35

  Dünyanın hiç bir yerinde bizim kadar tatil yapan bir ülke yok bu ne Allah aşkına bizim tatile değil ülke olarak çalışmaya üretmeye ihtiyacımiz var

 • idari izin.26 Haziran 2022 17:05

  izin ya herkese ya da hiçkimseye