E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriBatısöke Çimento'nun üretim ve satışları azalacak---

Batısöke Çimento'nun üretim ve satışları azalacak

Batısöke Çimento'nun üretim ve satışları azalacak
03 Kasım 2015 - 14:25 www.borsagundem.com

Batısöke Çimento, çimento üretim ve satışlarının yaklaşık %60 civarında azalacağını duyurdu

Batısöke Çimento, yeni kurduğu çimento üretim sistemine bağlı olarak 3 aylık bir süre için çimento üretim değirmeninin durdurulacağını açıkladı. Şirket KAP'a yaptığı açıklamada bu süre içerisinde çimento üretim ve satışlarının yaklaşık %60 civarında azalacağını duyurdu. Şirket, üretim azalmasından kaynaklanan ciro kaybının, klinker ihracatı ile kısmen karşılanmasını öngörüyor.Batısöke Çimento'dan konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

Fabrikamızda yatırımı devam etmekte olan Roller Pres ve V Seperatör ünitesinin, çimento üretim sistemine bağlantı işlemlerinin tamamlanması ve devreye alınması amacıyla yaklaşık 3 aylık bir süre için 60 Ton/Saat kapasiteli çimento değirmeni durdurulacak olup, aynı zamanda bahsi geçen çimento değirmeninin revizyonu da gerçekleştirilecektir.  Bu nedenle söz konusu duruş süresince çimento üretim ve satışımızın yaklaşık %60 civarında azalacağı tahmin edilmektedir. Ancak çimento satışlarımızdaki %60 'lık azalmanın getireceği ciro kaybının,   klinker ihracatı ile kısmen karşılanması öngörülmektedir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 2,69
En Yüksek: 2,78
En Düşük: 2,60
Değişim -0,37 %
FK: 0,00
PD / DD: -2,58
İşlem Hacmi 35.533.885
Toplam Adet: 13.164.000
Ağırlıklı Ort.: 2,70
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)