E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBaşbakan Davutoğlu Bosna Hersek'e tarifeli uçakla gitti---

Başbakan Davutoğlu Bosna Hersek'e tarifeli uçakla gitti

Başbakan Davutoğlu Bosna Hersek'e tarifeli uçakla gitti
07 Mayıs 2016 - 13:01 www.borsagundem.com

AK Parti kongresinde başbakanlığı bırakacak olan Başbakan Ahmet Davutoğlu, son resmi ziyareti için bugünkü Bosna Hersek'e gitti. Ancak Davutoğlu, Başbakanlık'a ait özel uçak ANA uçağına değil THY'ye ait KÖPRÜBAŞI isimli uçağa bindi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bosna Hersek ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında Bosna Hersek'e sembolik değeri çok yüksek olan bir ziyaret için gidildiğini belirterek, "Artık 90'lı yılların aksine Bosna Hersek'in arkasında dağ gibi duracak olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletimiz her zaman var olacak" dedi.

Başbakan Davutoğlu ve beraberindeki heyetin Banja Luka'ya özel uçak "ANA" yerineTürk Hava Yolları (THY)'na ait kiralık tarifeli uçakla gitmesi dikkat çekti.

"MÜHÜR NİTELİĞİNDEKİ TARİHİ ESERLER BİRER BİRER YIKILDI"

Başbakan Davutoğlu, Banja Luka'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Dost ve kardeş ülke olarak bahsettiği Bosna Hersek'te Ferhadiye Camii'nin açılışına katılacağını kaydeden Davutoğlu, "Bugün bizim içim sembolik değeri çok yüksek olan bir ziyaret için Bosna Hersek'e gidiyoruz. Bosna Hersek, dost ve kardeş ülkedir. Kardeşlerimizin olduğu, büyük acılar yaşamış bir ülkeden bahsediyoruz. O savaş, soykırım, hüzün yıllarında sadece Boşnak kardeşlerimiz katledilmedi. Bizim oraya vurduğumuz mühür niteliğindeki tarihi eserler birer birer yıkıldı. Tarih yerle bir edilmeye çalışıldı. Mostar Köprüsü bizim dönemimizde tekrar ihya ve inşa edilerek hizmete girdi. Bugün inşallah 23 yıl sonra tekrar ezan sesiyle buluşacak olan Banja Luka'daki Ferhadiye Camii ve Alaca Camii bizim girişimlerimizle Türkiye'nin katkılarıyla tekrar ayağa kalkıyor" diye konuştu.

İşte yeni Başbakan'ın açıklanacağı tarih

 

Yeni Başbakan kabinede hangi bakanları değiştirecek

 

Başbakan Davutoğlu'ndan MYK'yı susturan cümle

 


 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)