E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBarolar Birliği'nden çoklu baro kararı---

Barolar Birliği'nden çoklu baro kararı

Barolar Birliği'nden çoklu baro kararı
14 Eylül 2020 - 14:22 www.borsagundem.com

Türkiye Barolar Birliği, yeni baro kurulması sırasında imza toplanabilmesi için “uhap.com.tr” üzerinden açtığı linki kaldırdı.

İkinci baroların kurulması için oluşturulan bir araya gelen kurucular kurulu gerekli imzayı UHAP üzerinden değil doğrudan kendi toplayacak. İmzaların toplanmasının ardından liste Türkiye Barolar Birliği’ne teslim edilecek.

“TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN KURACAĞIZ”

HaberTürk'te yer alan habere göre, Hukukçular Derneği Başkanı ve İstanbul 2 No’lu Baro Kurucular Kurulu Üyesi Cavit Tatlı’dan karara tepki geldi. Tatlı şu ifadeleri kullandı:

"Barolar Birliği Yönetim Kurulu, İstanbul’da yeni baronun kurulacağını gördüğü için örgütlenme özgürlüğünün önüne geçmek ve demokratik bir mücadeleyi kaldıramadığı için haksız ve hukuksuz bir şekilde UHAP sistemini kapattı. Hangi sistemi açarlarsa açsınlar. Hangi sistemi kapatırlarsa kapatsınlar. Biz İstanbul’da yeni baroyu kuracağız. Ve vesayeti oradan kaldıracağız. Meslektaşlarımızın arzu ettiği, sorunlarını önceleyen, çözüm üreten bir baro anlayışı için yola çıktık. Bunu da tüm engellemelere rağmen inşallah en kısa zamanda başaracağız."

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)