E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisBantaş’ta manipülasyonun belgesi---

Bantaş’ta manipülasyonun belgesi

Bantaş’ta manipülasyonun belgesi
05 Kasım 2018 - 07:34 www.borsagundem.com

Son dönemde ismi sık sık borsa operasyonlarıyla anılan Bantaş Ambalaj’da iki hesaba yapılan para transferleri iddialara göre ‘manipülasyonun belgesi’ niteliği taşıyor.

BORSAGUNDEM.COM

Yaklaşık bir yıl önce düğmeye basılan Bantaş Ambalaj operasyonunda, yabancı ortaklık hikayesi uydurularak hisse fiyatı 3 liradan 7 liraya çekildi. Ardından ortaklar 6 milyon adet hisse satışı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde de şirket yüzde 100 oranında bedelli sermaye artırımı yapacağını açıkladı. Borsagundem.com 3 Eylül tarihinde şirketin bedelli sermaye artırımı yapmaya hazırlandığını yazmıştı. Yaklaşık bir yıl öncesinden hazırlanan ortak satış ve bedelli kurgusunda ortakların 2 liranın üzerinden piyasada sattıkları hisseleri bedelli sermaye artırımı ile 1 liradan yerine koymak istedikleri ileri sürülüyor. Bedelli sermaye artırımından gelecek hisselerin önemli bir kısmının da yeniden borsada satılacağı iddiaları borsa kulislerde hızla yayılıyor.

ŞİRKET ORTAĞI, İKİ HESABA NEDEN PARA GÖNDERDİ?

Hissede yaşanan fiyat dalgalanmalarından sonra elden ele dolaşan banka dekontları ise iddialara göre ‘İşte manipülasyonun belgesi’ denilecek nitelikte!  Şirket ortağı Adnan Erdan ve TNG Teknoloji Sistemleri ve İnşaat Sanayi unvanlı firma Tunahan Tuğrul’un hesabına 250 bin lira EFT gerçekleştiriyor. 20.03.2017 tarihli dekontun açıklama bölümünde ise “Borç verdim” diye yazıyor.

(BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN)

Dört gün sonra ise Bantaş’ın büyük ortağı Adnan Erdan 24.03.2017 tarihinde yine Tunahan Tuğrul’a ait hesaba 500 bin lira EFT yapıyor.

(BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN)

Yaklaşık bir hafta sonra da 03.04.2017 tarihinde ise Adnan Erdan, Oylum Tuğrul adına kayıtlı hesaba 250 bin lira daha EFT yapıyor.

Oylum Tuğrul ve Tunahan Tuğrul’un hesabına bir milyon liralık para transferi gerçekleştiriliyor.

(BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN)

PARA TRANSFERİ YAPILDIĞINDA BU İKİ HESAPTA BANTAŞ HİSSESİ VAR MIYDI?

Peki Tunahan Tuğrul ve Oylum Tuğrul kimdir? TNT Teknoloji, Bantaş ya da Adnan Erdan ile bir bağlantısı, ticari ilişkileri var mıdır?

Para transferlerinin yapıldığı dönemde Oylum Tuğrul ve Tunahan Tuğrul’un hesaplarında Bantaş hissesi var mıdır?

Oylum Tuğrul ve Tunahan Tuğrul hesapları kimler tarafından kullanılmıştır?

O dönemde yapılan para transferleri ve hisse işlemleri incelendiğinde gerçeklerin ortaya çıkacağı vurgulanıyor.

MEHMET BEDİR İLE HİSSE SATIŞI SÖZLEŞMESİ Mİ YAPILDI?

Neta Yatırım’ı batıran müdür olarak bilinen Mehmet Bedir ile şirket ortakları arasında yapılan hisse satış sözleşmesi ise Bantaş Ambalaj ile ilgili diğer önemli iddialar arasında yer alıyor. Sermaye Piyasası Kurulu, 2014 yılında dolandırıcı Ayhan Öztürk’ün manipülasyonlarına alet olduğu ileri sürülen Mehmet Bedir hakkında piyasa dolandırıcılığı suçlaması yapmış, lisansını da iptal etmişti. Mehmet Bedir’in, Bantaş Ambalaj’da ortak satışı için aracılık eden isimlerden biri olduğu iddia ediliyor.  

BEDELLİ SERMAYE ARTIRIMINDA SİİRTLİ FEVZİ VE ERDEM RESNELİ İSMİ

İsmi sık sık farklı farklı borsacılar ile anılan Bantaş Ambalaj’da bedelli sermaye artırımı işlemlerini ise Siirtli Fevzi ve batan Atlantik Petrol Yatırımcı İlişkileri Sorumlusu Erdem Resneli’nin organize ettiği iddiası da kulislerde konuşuluyor.  

Bantaş’ın sermaye artırımında organize işler!

Bantaş’ta bedelli sermaye artırımı hazırlığı

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 1,54
En Yüksek: 1,57
En Düşük: 1,54
Değişim -0,65 %
FK: 15,05
PD / DD: 0,68
İşlem Hacmi 478.187
Toplam Adet: 307.671
Ağırlıklı Ort.: 1,55