E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıBalinalar, Bitcoin’de kar satışı mı yapıyor?---

Balinalar, Bitcoin’de kar satışı mı yapıyor?

Balinalar, Bitcoin’de kar satışı mı yapıyor?
24 Şubat 2021 - 12:49 www.borsagundem.com

Kripto piyasası veri toplayıcısı Glassnode'un yeni raporuna göre Bitcoin balinaları, şubat ayında yüklü miktarda BTC sattı.

Kripto piyasası veri toplayıcısı Glassnode'un yeni raporunda, Bitcoin balinalarının şubat ayında yüklü miktarda BTC sattığı belirtildi.

Glassnode, 1.000 ila 10 bin arasında BTC sahibi adresi "balina", 10 binin üzerinde BTC sahibi olan adresleri "kambur balina" olarak tanımlıyor. Rapora göre balinaların sayısı, 5 Şubat 2021 itibarıyla yeni yıl içerisinde yüzde 14'ten fazla artış gösterdi.

Balina ve kambur balinalar, ocak ayında günümüz kuruyla değeri 3,84 milyar dolar 80 bin BTC satın aldı.

Balinalar, şubat ayı başladığından beri yüklü miktarda kâr almaya başladı ve değeri 6,72 milyar dolar olan 140 bin BTC sattı.

Veriler, balinalar ve daha küçük, fakat yine de varlıklı yatırımcıların alım satım faaliyetleri arasında ters korelasyon olduğunu gösteriyor. Glassnode, 100 ila 1.000 arasında BTC bulunduran "yunus" ve "köpek balığı" cüzdanların ocak ayında 95 bin BTC sattığını, fakat bu ayın başlarından beri 117 bin Bitcoin (5,61 milyar dolar) biriktirdiklerini ortaya koyuyor.

10 ila 100 arasında BTC sahibi olan “ahtapot” ve “balık” cüzdanlar ise Kasım 2020'den beri sürekli olarak birikimlerini sattı ve sattıkları miktar, geçtiğimiz dört ay içerisinde 128 bini (6,14 milyar dolar) geçti.

Kripto para platformlarına kapatma kararı

Bitcoin 50 bin doların üzerinde tutundu

'Bitcoin yüksek' dedi kripto paralar çöktü

Ünlü ekonomist Nouriel Roubini: Bitcoin fiyatını manipülasyon yükseltiyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)