E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBakan Selçuk'tan yüz yüze sınav açıklaması---

Bakan Selçuk'tan yüz yüze sınav açıklaması

Bakan Selçuk'tan yüz yüze sınav açıklaması
28 Şubat 2021 - 17:46 www.borsagundem.com

Liselerde yüz yüze sınavlar konusunda açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "8 Mart'tan başlamak üzere illerin durumuna göre karar verilecek" dedi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde yüz yüze sınavlara ilişkin son dakika açıklaması yaptı. Bakan Selçuk, sınavların 8 Mart'tan başlamak üzere illerin durumuna göre karar verileceğini açıkladı.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk şu mesajları verdi;

Eğer iller ve kategoriler belli olduğunda o zaman Milli Eğitim Bakanlığı takipte ama valilerimiz de kendi illeri ile ilgili tedbirleri alacaktır. Tüm iller için 2 mart geçerli ancak sağlık Bakanlığı’nın son 7 gün için ortaya çıkaracağı vaka sayıları hangi ile kaç vaka var bunların belirlenmesi ile diyelim ki çok yüksek riskli iller söz konusu valiliklerce o ilde 2 Mart’ta da açmayabilirler. Çünkü yerinde karar bunu gerektiriyor. Biz valilik olarak böyle bir tedbiri ön gördük diye bir karar alabilirler.

"7 GÜN İÇERİSİNDE ORTAYA ÇIKAN TABLOLAR İLAN EDİLDİKÇE AÇIKLAMALARINI YAPACAKLAR"
Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmıştı, bu süreç içerisinde de valilerimiz kendi illeri ile ilgili 7 gün içerisinde ortaya çıkan tablolar ilan edildikçe açıklamalarını yapacaklar. Okul sınavları ile ilgili bu süreçte illeri bilgilendirmek için ortay koyduğumuz bazı açıklamalar ve genelgeler var. Kimi zamanda bu genelgelerin maddelerinin arasına bir yazı sıkıştırıp Milli Eğitim Bakanlığı söyle bir karar aldı diye yayılmasına çalışan kesimler var. Bunu bir şekilde yapıyorlar. Bu kez okul başarı puanının kaldırıldığına ilişkin bir madde eklenmiş başkaları tarafından, dolayısıyla asılsız bir haber. Okul başarı puanı ÖSYM ile ilgili bir konu. Milli Eğitim Bakanlığı ben bunu kaldırdım Yüksek Öğretime giriş böyle olacak demiyor. Ama onu oraya yerleştirip dağıtmaya çalışmışlar. 2 Mart gündeme gelince illerdeki sınavlarla ilgili bir tedbir almak gerekti.

Bakan Selçuk: 1 günlük erteleme için özür dilerim

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması

Liselerde yüz yüze sınavlar 8 Mart'tan itibaren yapılacak

Bakan Ziya Selçuk'tan yaz tatili ve yüz yüze sınav açıklaması

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Cano01 Mart 2021 06:15

  Bakan bey yüz yüze eğitime 1 Martta geçilemeyeceğini vatandaş anlıyor da siz anlayamıyormusunuz hem de kurul üyeleri ile bu denli bilgi alış verişindeyken öğrencileri okul idaresini be öğretmenleri son dakika açıklamalarıyla mağdur edip duruyorsunuz, ‘dostlar alışverişte görsün’ belli bir şey vaka artışı varken okul mu açılır Allah aşkına

 • Hodja28 Şubat 2021 23:09

  Bazı illerin okulları açmaması LGS ve YKS’nin yapılamayacağı anlamına gelir. Zor bir durum. Kimse sorumluluk almak istemiyor.

 • Musa28 Şubat 2021 22:21

  Öğrencilere ders verdiniz de sınava sokmak kaldı. Ey allahım.

 • Okie Dokie28 Şubat 2021 21:13

  Türkiye'nin covid ile mücadelesini bu adam yakacak. Bakın görün ileride.

 • Reisçi28 Şubat 2021 20:07

  Okulların açılmasına gerek yok. Uzaktan eğitimde çok iyi gidiyor hem devlete masrafı daha az.

 • Asi28 Şubat 2021 18:50

  Bak kardes dedikkerinin hiçbirini yapamıyorsun, hergun hergun boşuna konuşma 1martta açıyordu noldu