E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem Bakan Kurum: Esenler'de 60 bin konut dönüştürülecek---

Bakan Kurum: Esenler'de 60 bin konut dönüştürülecek

 Bakan Kurum: Esenler'de 60 bin konut dönüştürülecek
17 Ağustos 2022 - 00:10 www.borsagundem.com

Bakan Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşümüyle İstanbul Esenler'de 60 bin konutun dönüştürüleceğini açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, depreme karşı en önemli gücün kentsel dönüşüm olduğunu söyledi.

Türkiye'nin en büyük dönüşümüyle Esenler'de yeni bir şehir kurulacağını bildiren Kurum, "60 bin konutu dönüştürüyoruz. İlk anahtar teslimi 19 Ağustos'ta. 2 bin 30 konut ve 78 dükkan teslim aşamasında, 881 konut teslim edilmeyi bekliyor" ifadelerini kullandı.

Her vatandaş için 15 metrekare yeşil alan ve 30 metrekare donatı alanı olacağını belirten Kurum, 1,5 milyon metrekarelik millet bahçesinin 240 bin metrekarelik alanının açıldığını, ikinci etabın da 2023'te hayata geçeceği bilgisini verdi.

Kurum, millet bahçesinde botanik bahçe, tema parkları, çocuk oyun alanları, macera parkurları, spor alanları, doğa ve tarım atölyeleri, açık hava kütüphaneleri ve seyir teraslarının bulunacağını ifade etti.

Kentsel dönüşüm alanında okul, 128 bin 525 metrekarelik Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve 500 yataklı hastanenin yer alacağını aktaran Kurum, ayrıca 35 bin kapasiteye sahip cami ve mescitler, 166 bin metrekarelik kültürel tesis ile 40 kilometre uzunlukta bisiklet ve yaya yolu bulunacağını bildirdi.

Naci Görür: Olası İstanbul depreminin şiddeti 9'a kadar çıkacak!

'İstanbul depremi beklediğimiz büyüklükte olursa hiçbir zaman hazır olamayız'

ABD'de konut başlangıçları 1 yılın en düşük seviyesinde

Konut Fiyat Endeksi yüzde 9 arttı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • E.g.17 Ağustos 2022 23:12

    ÜLKE GENELİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM NEDENİYLE ZORLA TAŞINMAK ZORUNDA BIRAKILAN KİRACILARA BELEDİYELER KİRALIK SOSYAL KONUT TAHSİS ETMELİ/ETSİN MECBUR OLSUN

  • BİRİSİ17 Ağustos 2022 14:01

    İstanbulu yaşanmaz bir yer haline getirdiniz. İstanbuldan geriye göç teşvik edilmeli yoksa İstanbulun sorunları asla azalmaz.

  • E.g.17 Ağustos 2022 00:42

    EV SAHİPLERİNE 48 AY KİRA YARDIMI YAPILACAK EV SAHİPLERİ KİRA YARDIMININ ÜZERİNE 3000 TL CIVARI İLAVE İLE 4 YILLIĞINA KIRALIK EV TUTACAK KİRACILAR NE YAPACAK? KİRACININ YENİDEN KİRALAYACAĞI EVİN EMLAKÇI PARASINI BİRKAÇ KİRA DEPOZITOSUNU KİM ÖDEYECEK ? KİRACILAR KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURLARIDIR ÇEŞITLİ NEDENLERLE HER TASİNMADA DÜNYANIN MASRAFINA GİREREK BİRİKİMLERİNİ HARCARLAR