E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBakan duyurdu: BTK işçilerine zam oranı belli oldu!---

Bakan duyurdu: BTK işçilerine zam oranı belli oldu!

Bakan duyurdu: BTK işçilerine zam oranı belli oldu!
07 Aralık 2021 - 12:04 www.borsagundem.com

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) işçilerinin 2022 yılında alacağı zam oranına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Karaismailoğlu, BTK toplantı salonunda gerçekleştirilen BTK ile Öz İletişim-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi 2’nci Ek Protokol İmza Töreni’nde konuştu.

Karaismailoğlu, bu protokolle, BTK bünyesinde hizmet veren işçilerin ücret ve sosyal haklarının iyileştirileceğini belirterek, “Yapılan skala çalışması ve bu iyileştirmelerle BTK işçilerine bu yılın başından itibaren günün sonunda yüzde 20 ile yüzde 70 aralığında zamlar yapılacak. Bu çalışmamızla bir kez daha gösterdik ki; dün olduğu gibi bugün de işçi kardeşlerimizi enflasyona ezdirmedik” diye konuştu.

‘ÜLKEMİZİN İHRACATINA KATKI SAĞLIYORUZ’

Bilişim sektörü ile ilgili bilgi veren Karaismailoğlu şöyle dedi:

“2020’de yüzde 16 olan bilişim sektörünün büyüme oranının, 2021’in ilk yarısında yüzde 19’a ulaşmasıyla büyük bir başarıya imza atılmıştır. Fiber hat uzunluğumuz, 445 bin kilometreyi aştı. 20 bin olan genişbant abone sayısı 86 milyona ulaştı. Abone yoğunluğumuz sabitte yüzde 21, mobilde yüzde 82’dir. Mobil abone sayısı 85 milyona ulaştı ve abonelerin yüzde 93’ü 4.5G hizmetini kullanmaya başladı.

10 yıl önce mobil operatörlerimizin dakikası 8,6 kuruş olan ortalama tarife ücreti, bugün 1,3 kuruşa geriledi. İnternet kullanım miktarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yıllık bazda sabitte yüzde 39 ve mobilde yüzde 31 artış gösterdi. Bilişim alanındaki hedefimiz de çok net; teknolojik gelişmeleri takip eden değil, yön veren ülke olmak istiyoruz. Özellikle 5G teknolojileri ile birlikte sektördeki yerli ve millilik oranlarımızı çok daha yukarıya çıkaracağız.”

 

Memur ve memur emeklisinin zam oranı belli oldu

 

Asgari ücrette 3 farklı zam senaryosu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • garip07 Aralık 2021 20:03

    memura emekliye 12 ver bunlara 20 den 70 e nedemek ya yazık günah değil mi diğerleri ne yapılan adaletsizlik değilmi bence bu ülkede herkese aynı oranda zam yapacaksın adalet bunu gerektirir. ha şunu söyleyeyim onların aldığına çok demiyor diğerlerine az diyiyorum.

  • Mucise Reis ; ) 07 Aralık 2021 14:24

    milli kurtuluş savaşında işçilerden daha büyük fedakarlık beklerdım. Bence böyle milli birlik te ekonomık savaşda işçilerimiz yuzde 1 zammada razı olacak durumda. Hepsi birer emekçi yerli milli nefer.... yüzde 2 olsun anlaşırız diyeceklerdır. bu millet ezanı bayrağı ekonomık dış saldırıları hiç maaş almadanda karşılayacak şeref ve onurdadır. o bakımdan yuksek zam yaparak milli duyguları paraya bağlamayın. sıfır zam ile yola devam. durmak yok. dış güçleri göz yaşlarımız ıgörmesın. ekonomımımıze saldıran dış güçlere inat başımız dimdik ayakta, 5 kuruş zam istemeden mutlu oldğugumuzu görsun... ver mehteri... çal keke çall mehteri.. dış güçler ekonomıye saldırsada boynumuz buyuk goremeyecekler :D hemen gidip partiye üre oluyorum, ik porogramım cnnturk tarafsız bolge olacak :D ahaha