E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBakan Bilgin'den 3600 Ek gösterge açıklaması---

Bakan Bilgin'den 3600 Ek gösterge açıklaması

Bakan Bilgin'den 3600 Ek gösterge açıklaması
08 Ocak 2022 - 10:47 www.borsagundem.com

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "3600 Ek gösterge ile ilgili çalışmayı 6 ay içinde Meclis'e getireceğiz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, CNN Türk kanalında katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

3600 Ek göstergeye ilişkin, 6 ay içinde Meclis'e getireceklerini söyleyen Bakan Bilgin, sözlerine şöyle devam etti;

Çalışmayı Bakanlık içinde tamamladık bitirdik. İkinci aşamada sendikalarla konuşacığız. İşin diğer ortakları Hazine ve Maliye Bakanlığı. Müzakere edeceğiz, tahmin ediyorum en geç mayıs, haziran ayında Meclis'e intikal ettiririz. Bu yıl içinde bitecek.

Dünyanın yaşadığı büyük bir kriz var. Pandemiyle ilgili bir kriz en çok gelişmiş ülkeleri vurgu. Bir dalgalanma diğer ülkelerde fırtınalara yol açıyor. Son varyant öncesi durulma görülmüştü. Türkiye tamamen kapandığı zaman bile üretimine devam etti. Yer yer olumsuz etkileri her yere yayıldı.

Tüm dünyada maliyeti enflasyon olarak ortaya çıktı. İngiltere okyanustan petrol çıkarıyor ama zorluk çekti. Lojistik sorunlar yaşadı. Türkiye çok dayanıklı çıktı. Ancak enflasyon oldu tabii. Büyüme içinde olan bir ülke çünkü. Ben başarılı buluyorum Türkiye'yi. Türkiye olumlu ayrıştı.

OECD içinde büyüyen ilk 2 ülkeden biri oldu. 3 çeyrek üst üste büyüdü. Baz etkisinden arındırılmış haliyle yüzde 10 üzerinde büyüme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi için ortak mesaj

 

Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev değişikliği

 

BES'te devlet katkısı yüzde 30'a yükseliyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • vatandaş08 Ocak 2022 13:35

    yem borusu bu gene bir boru üflüyorlar ,yahu insan sıkılır biraaz hani ilk yüz günde verecektiniz

  • E.g08 Ocak 2022 13:06

    SADECE 4 BAKANLIK CALISANLARINDAN 4 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNLARININ EK GÖSTERGELERİ YÜKSELTİLİRSE BİZLER/DİĞERLERİ YARARLANAMAYIZ DİNİMİZ CANINIZDAN ÖNCE HAKKINIZ İÇİN CİHAD/MÜCADELE EDİN DIYOR BIZE DE CİHAD/MÜCADELE/PROTESTO EDİP ÇIKAN KANUNU İPTAL ETTİRMEKTEN BAŞKA YOL/SEÇENEK KALMIYOR

  • ayse demir08 Ocak 2022 11:22

    eyt ne zaman bakanim