E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBahçeli'nin çıkışına AK Parti'den ilk yorum---

Bahçeli'nin çıkışına AK Parti'den ilk yorum

Bahçeli'nin çıkışına AK Parti'den ilk yorum
27 Eylül 2017 - 18:55 www.borsagundem.com

Bahçeli'nin Kuzey Irak'taki referandum ile ilgili yaptığı açıklamalara Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal yorumladı. Ünal açıklamasında " Devlet yönetmek, çok hızlı bir şekilde pozisyon değiştirmek, doğru pozisyon alabilmekle ilgilidir" dedi

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Kuzey Irak’taki referandumuna ilişkin açıklamalarının sorulması üzerine, "Sayın Bahçeli’nin kaygıları ile bizim kaygılarımız, hassasiyetimiz aynıdır. Sayın Bahçeli’nin bizim açıklamalarımıza yönelik kaygılarını anlayışla karşılarız ama burada asıl olan sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve sözcülerinin açıklamalarıdır. Devlet yönetmek, çok hızlı bir şekilde pozisyon değiştirmek, doğru pozisyon alabilmekle ilgilidir" dedi.

"HER KAFADAN BİR SES ÇIKAN BİR SİYASİ PARTİNİN AK PARTİ’YE TUTARLILIK KONUSUNDA DERS VERMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL"

CHP sözcüsü Bülent Tezcan’ın bugün ki açıklamalarını eleştiren Ünal, "Her kafadan bir ses çıkan bir siyasi partinin Ak Parti’ye tutarlılık konusunda ders vermesi söz konusu değildir. Öncelikle kendi iç bütünlüklerini oluşturmalılar" dedi.

"SAYIN BAHÇELİ’NİN KAYGILARI İLE BİZİM KAYGILARIMIZ, HASSASİYETİMİZ AYNIDIR

Ünal, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarının sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı: "Sayın Bahçeli’nin kaygıları ile bizim kaygılarımız, hassasiyetimiz aynıdır. Sayın Bahçeli’nin bizim açıklamalarımıza yönelik kaygılarını anlayışla karşılarız ama burada aslolan sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve sözcülerinin açıklamalarıdır.

DEVLET YÖNETMEK, ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE POZİSYON DEĞİŞTİRMEK, DOĞRU POZİSYON ALABİLMEKLE İLGİLİDİR

Önümüzde Kuzey Irak referandumu sonrası bu referandum sonuçlarına ilişkin Türkiye’nin pozisyonuna dair açıklamaları olmuştur. Bu açıklamalar bizim önümüzdeki süreçte bir plan içerisinde değişen pozisyonlara göre alacağımız durumu ifade ediyor. Devlet yönetmek, çok hızlı bir şekilde pozisyon değiştirmek, doğru pozisyon alabilmekle ilgilidir.

ŞU ANDA HERHANGİ AMBARGO UYGULUYOR DEĞİLİZ

Bakanlarımızın da bu meyanda açıklamaları, Cumhurbaşkanımızın açıklamaları ile tenakuz ifade etmiyor. Şu anda herhangi ambargo uyguluyor değiliz."

"MALİYE BAKANI YENİ VERGİ DÜZENLEMESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPACAK"

Bugün açıklanan Orta Vadeli Programa ilişkin sorulan bir soru üzerine Ünal, "Sayın Naci Ağbal, konunun açıklanması için gerekli soruları 18:30’da cevaplayacak" diye konuştu.

"YAZ SAATİ DÜZENLEMESİ İLE İLGİLİ YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VAR"

Danıştay’ın Yaz saati uygulamasına dair yürütmeyi durdurma kararı vermesine ilişkin Ünal, "Yaz saati düzenlemesi ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı var. Buna ilişkin bizim pozisyonumuz da sizinle paylaşılacak" dedi.

"SEÇİM BARAJI UYUM YASALARI ÇERÇEVESİNDE YENİDEN GÜNDEME GELEBİLİR"

Seçim barajına ilişkin Ünal, "Uyum yasaları çerçevesinde hem siyasi partiler kanunu hem de seçim kanunu değerlendirilecektir. 2012 yılında bu konuda 3 seçenek sunduk. Ancak destek bulmamıştı. Uyum yasaları çerçevesinde yeniden gündeme gelebilir, konuşulabilir" dedi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Aman dikkat28 Eylül 2017 00:03

  Bahçeli Kuzey Irak yerine 5000 ülkücüyü Kuzey Kore'ye götürmesin sonra.

 • Zy 27 Eylül 2017 21:59

  Türkiye siyaseti çok farklı çizgilerden oluşur ve olgulara yaklaşım birbirinden çok farklıdır Ulusalcılar; ülkücüler ve Kemalistler Sol demokratlar; sosyal demokrat ve sosyalistler Sağ demokratlar; muhafazakar demokratlar, liberal demokratlar Teokratkar: dini rejim taraftarlar

 • Oran 27 Eylül 2017 21:55

  Ulusalcı cephe aynı çizgidedir ( Kemalist ve ülkücüler) artık ulusalcılar. Ana aralarındaki tek farklılık dini terminolojiyi aynı şekilde kullanamamskarı. Sosyal demokratlar ve sosyalistler ise bir çok yönden ulusalcılara karşıtlık oluşturmakta. Akp ise koşullara göre her Telden oynamakta

 • hasan27 Eylül 2017 21:43

  korkmayın bahçeliden yine konuşur hesep sormassam namerdimder sora koşulsuz destek verir ne açıgı varsa

 • tilki27 Eylül 2017 20:40

  bunları not alıyorum. 2019 da toplayacam sonuc ne çıkarsa sonra ağlamayın.

 • KILIÇ27 Eylül 2017 19:42

  BAHÇELİYE DEGİLDE ZEYBEKÇİYE BAKALIMALI ÇÜNKÜ EKENOMİDEDE SORUN.