E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBahçeli: Yunanistan'ın ipliği pazara çıkmıştır---

Bahçeli: Yunanistan'ın ipliği pazara çıkmıştır

Bahçeli: Yunanistan'ın ipliği pazara çıkmıştır
10 Mart 2020 - 11:00 www.borsagundem.com

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, Yunanistan'ı göçmen politikalarından dolayı eleştirdi. Bahçeli, "Uluslararası koruma talep eden sığınmacılara acımasız muamele ve müdahaleler Yunan zihniyetinin ipliğini pazara çıkarmıştır." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeminde aldığı CHP, siyasi ortakları ve Batı'nın Türkiye karşıtı politikalarda birleşmesi geniş yankı uyandırdı. Suriye'de yaşanan son dakika gelişmeleri, iç ve dış gelişmeler, açık kapı politikası sonrasında Yunanistan sınırında her dakika dramatikleşen durum gibi birçok konuya değinen Bahçeli, çok önemli çıkışlarda bulundu. İşte MHP Grup toplantısında Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yaptığı son dakika açıklamaları ve konuşmasından öne çıkanlar;

SON YAŞANANLAR TEK KELİME İLE BARBARLIKTIR

Vahşilik, barbarlık ve uygarlık dönemi şeklinde adlandırılan insanlık tarihi vardır. Fakat halan barbar eğilimler taşıyan toplumların varlığı bu çağda hayal kırıklığıdır. Lafa gelince haktan hukuktan, uygulamaya gelince insanlığın yüz karası olanlar gerçekte insani değerlere muarız olduklarını gizleyemiyorlar. Mızrakları çuvala girmiyor. Batının hali tam da budur. Türkiye Yunanistan sınırında son yaşanan son dakika gelişmeleri insanlığın ürpermesine neden olmuştur. Ülkemizin farklı illerinden Avrupa'ya gitmek amacıyla yollara düşen sığınmacıların maruz kaldıkları trajedi tek kelime ile barbarlıktır. Yapmadıkları zulüm kalmamıştır.

Mültecilere 'bize gelmeyin' demişti, sınır dışı edildi

YUNANİSTAN'IN İPLİĞİ PAZARA ÇIKMIŞTIR

Bunlar insan haklarını tamamen tozlu raflara kaldırmıştır. Avrupa'ya geçmen isteyen aynı zamanda uluslararası koruma talep eden sığınmacılara acımasız muamele ve müdahaleler Yunan zihniyetinin ipliğini pazara çıkarmıştır. Savunmasız insanlara biber gazı, sis bombası, kurşun neyle izah edilecektir? Bu şiddet severlik barbarlık değilse o halde barbarlık nedir?

Almanya'dan Yunanistan'a polis desteği

SAVUNMASIZ İNSANLARA HER DAKİKA ÖLÜM KUSUYORLAR

Yunanistan'ın bu son tavır ve tutumunun uluslararası hukukta yeri yoktur. Sığınmacılara kara ve denizden ateş açması her dakika onları ölümle tehdit ve taciz etmesi uluslararası sözleşmeleri hiçe saymaktır. Parklarda bahçelerde oynaması gereken çocuklar yağmurda çamurda üst başları olmadan hıçkırıklarıyla ölüme terk edilmektedirler.

Dünyada en çok mülteci ve sığınmacıya ev sahipliği yapan ülkenin Türkiye olduğu ayan beyan ortadadır. Buna rağmen Türkiye'yi göç meselesini kullanmakla itham etmek akılla bağdaşmayan bir yakışıksızlıktır. Bu yapılanlarla Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi buharlaşmıştır.

BM'den Yunanistan'a mülteci tepkisi

SINIRDAKİ ÇOCUKLAR İÇİN GÖÇMEN KREŞİ

İnsani yıkımların kederi yüreğimizin tam orta yerine çökmüştür. Milliyetçi Hareket olarak bu tabloya sessiz kalamazdık. Bunu uzaktan seyredemezdik. Bir şeyler yapmalıydık. yardım elimizi uzatmalıydık. Yaralara merhem olmalıydık. Çünkü biz "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" buyruğuna inanan Milliyetçi yüce hareketiz. Edirne'de 0-10 yaşı hedefleyen göçmen kreşi kurmak için kolları sıvadık.

Yunanistan mülteciler için kararını verdi

ÇOCUKLARIN IRKI, DİNİ MEZHEBİ SÖZ KONUSU DAHİ EDİLEMEZ

Üşüyen bedenleriyle sınırda tutacak el bekleyen çocukların temel ihtiyaçlarını temin ederek TIR'larla Edirne'ye gönderdik. Her çocuk bir dünyadır. Her bebek bir devlettir. Mezhebi, ırkı, aidiyeti söz konusu dahi edilemez. Mazlumun dostu Allah'tır. biz buna inanıyoruz. O yolda çalışıyoruz.

Yunanistan ile ABD arasında mülteci görüşmesi

BU SAVAŞIN BEDELİNİ ÖDEYEN ÜLKE BELLİDİR

29 Nisan 2011'den itibaren Suriye'deki savaşın sosyal ve ekonomik bedelini ödeyen ülke bellidir. Mayıs'ta sığınmacı kampları açılmıştır. Sınır kapıları açılmadan önce Türkiye'de yaklaşık 5 milyon yabancı bulunuyordu.

Midilli'deki sığınmacı okulu yangında zarar gördü

TÜRKİYE HER DAİM SÖZÜNÜ TUTMUŞTUR

34 şehit vermemiz üzerine isabetli şekilde sınır kapılarımız açılmış, ilk etapta 117 bin sığınmacı ülkemizden ayrılmıştır. Dün itibarıyla 150 bine yaklaşmıştır. Hala sınırda insanlık dışı önlemlerle bekletilenler vardır. Türkiye her daim sözünü tutmuş ve anlaşmalara sadık kalmıştır. Sözünü tutmayanlar son örneklerde olduğu gibi bellidir.

İdlib'de ateşkese rejim ihlali

BOZGUNCULAR ŞUNU BİLSİN: BURASI MÜLTECİ DEPOSU DEĞİL

Şunu bilsinler, Türkiye mülteci kampı, göçmen barınma alanı, sığınmacı deposu değildir! AB sürekli olarak bozgunculuk yapmıştır. Biz gerekirse ekmeğimizi böler yeriz ama aklımızla oynanmasına asla izin vermeyiz.

Merkel’den Türkiye’ye sığınmacılar için yeni yardım sinyali

MOSKOVA'DAKİ GÖRÜŞMELER OLUMLUDUR

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Başkanı İdlib'deki gerginliği azaltma bölgesine ilişkin Moskova'da önceki hafta görüşmeler yapılmış Parti olarak zirve ile ilgili görüşlerimizi paylaşmıştık. 6 saati bulan görüşme sonucu alınan kararlar bizim açımızdan olumludur. Bölgesel huzur ve güvenlik için önemli bir adım atılmış, bir pürüz kaldırılmıştır. M4 karayolu kuzeyinde 6 km güvenli koridor tesisi ile belirlenen alanda Türk-Rus ortak devriyeleri başlayacaktır. Moskova zirvesinin Türkiye açısından mühim sonuçları olacaktır. Bir defa ülke sınırları terör ve rejim saldırılarına karşı güvenli hale gelecek. Normalleşmenin kapısı aralanacak, sivillerin korunması teminat altına alınacaktır. Elbette İdlib şehitlerimizi unutmamız mümkün değildir. Karanlık hesap sahiplerini hesap dışı bırakmamız asla düşünülmeyecektir. Biz herkesin ederini, niyetini gayet iyi biliyoruz. Şehitlerimizin kanlarının yerde kalmayacağından imanımız kadar eminiz.

İdlib'de ateşkes yürürlüğe girdi! BM'den flaş açıklama

 

 

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (27)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • polat11 Mart 2020 14:25

  SAVCILARA TELEFON EDİN YUNANLILARI İÇERİ ATTIRIN. 

 • Günaydın 10 Mart 2020 21:53

  Durumun iyi görünmüyor, emekliye ayrıl bi kasabaya yerleş dinlen biraz .

 • bu kaymakam kim ??10 Mart 2020 16:56

  bu mardin de T.C. Rejimini alenen aşağılamaya kalkan ama aslında kendisi nankör  olan bu kaymakama  resmi merciler bir işlem yapmayacak mı ?? kendi memurluğunu yaptığı maaşını aldığı toprakları  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK LİDERLİĞİNDE savaşlarla kazanılmış yoktan var edilmiş ve toprakları şehit kanlarıyla  sulanmış  bu ülkeyi aşağılamaya kalkan bu adamın destekçileri kim ? ve bu adama hükümet ve aşagılamaya kalktığı T.C. devleti tarafından  bir yaptırım uygulanmayacak mı ? bu adamın yatıkları resmen Anayasal suç  değil mi ? 

 • Nedim10 Mart 2020 20:28

  Her kim ise savcılığa bildir.  Var mı yok mu?  Önce ispat sonra tespit.

 • Pazarcı 10 Mart 2020 13:44

  Yeni mi farketmiş.

 • mehmet kaplan bursa10 Mart 2020 13:16

  BAK Mardin kaymakam cumhuriyete köksüz diyor senhala blabal de YÜRÜ SENİ KİMTUTAR,,

 • Bika10 Mart 2020 13:12

  Sığınmacı dediğin Müslümanlar, ülkelerini bırakıp neden Avrupa'ya gidiyor da İslam ülkelerinde yaşamayı tercih etmiyorlar ki! İslam ülkelerinde demokrasi, özgürlük,hukuk ve insan hakları olmadığından dolayı olmasın.

 • git10 Mart 2020 13:12

  ıhtiyar git evinde otur.

 • YAKTUG10 Mart 2020 13:05

  YA BIRAK BUNLARI BAHÇELİ SEN ZAMANINDA  TAYYİP BEYEDE İP URGAN ATMISTIN .SADECE MARAZ ALİ AĞZIYLA KONUSUYON AZICIK SİYASETÇİ OL BE ,,ARTIK  KEŞAN PAZARINA GİDERSİN  :)  :D  :D 

 • Hayretlik durum10 Mart 2020 12:48

  Bahçeli Yunan'a, kefereye vuruyor, ah nidası buralardan geliyor.

 • Nedim10 Mart 2020 15:12

  Meşrep bozuk olunca öyle olur!  

 • ..10 Mart 2020 12:35

  kırk yıldır aynı sözler, papağan gibi 

 • mustafa temiz10 Mart 2020 12:29

  o kadar cahil bir toplumuz ki elli sene basimizda kalanlara hala oy veriyoruz bu adam 80 yasina gelmis hala konusuyor bir partiyi ulkenin basina 20 sene getiriyoruz 20 sene once milletin ustune urgan atmisti bu adam insanlrin en buyuk dusmani cahilliktir..

 • Berber Bekri10 Mart 2020 13:37

  Mustafa bey seslenme meclise 3 parti olarak zor giren ve dahi asla tek başına iktidar olma şansı olmayan hatta baraj korkusu olan bir partinin liderinden çok şey beklememek lazım Haydi Türkiye ileri....

 • Gelecek.10 Mart 2020 12:25

  gün gelecek, akp ve mhp yolları ayrılacak. burada akp trolleri varya, herkeslerden çok bu mhp devlet beyi eleştirecek. tarih tekerurden ibaret.... örnek : muhteren hoca efendi... bülent bey suikast girişim kozmik oda... Sayın GÜL , Babacan, Davutoğlu, vb. bakın. troller 7/24 destek yapıyordu... şuan, muhalefetten çok ağır ve bel altı eleştiriyor... ki devlet beyde gelecekde aynı kaderi paylaşacak diye düşünüyorum. Çünkü oy oranları yeni sisteme göre yüzde 50 üzerine çıkamıyor. anketörler çıktığını söylesede, ankara, istanbul gibi büyük şehirlerde  muhalefet oylarını aralıkısz biçidem arttırıyor. belediyeler kendi anketlerinibelirli tarihde yapıyor. anketlerine göre hep yükselişte. yani x kurum anketlerini kaale alan yok, herkes kendi anketini yaptırıyor. büyük anket firmaları gelecekte işsiz kalabilir. Durumu fark ettiler ama, güven keybettiler. yakında kapılarını kapatırlar. 

 • Devletimin,ülkemin yanındayım her daim.10 Mart 2020 12:23

  Bu ülkeye sadık hiç bir kimsenin eleştirip, karşı çıkacağı tek bir kelime bile yok. Sözlerinin tamamına katılıyorum, destekliyorum, Böylesi ülkemiz yanlısı kim olursa olsun, partisine bakmadan desteklerim.

 • : )10 Mart 2020 12:09

  Millet sıkıldı. eleştiren bile yok, çünkü dinlemiyor bile. 

 • ahaha10 Mart 2020 13:50

   millet ittifakı , cumhur dememiş. istedini yazar.. ahaha

 • Önce vatan10 Mart 2020 13:15

  Sen dinlesen de anlayacak beyin yok veya satmışsın beynini, ülkeme kim sahip çıkıp koruyup kolluyorsa ölümüne yanındayız,

 • Birlik10 Mart 2020 12:43

  Millet adına konuşmak senin ne haddine soytarı?

 • emekci10 Mart 2020 12:13

  ne zaman görsem yüzümü bir gülümseme kaplıyor, hepten de gereksiz değil be

 • Kamil10 Mart 2020 11:50

  Birileri meydanlarda iplik mi atardı :D  :D 

 • Hımmm 10 Mart 2020 11:45

  Çok degerli açıklamalar...

 • Nedim10 Mart 2020 11:28

  Tebrikler sayın Bahçeli  yine çapsız dönmelere ağzının payını güzel Türkçe mizi  çok güzel kullanarak   verdiniz.  Bu malum çapsızlar ne Türk ten ne de Türklükten  haberi olmadığı için ömrü hayatlarında duymamışlardır.  Öyle chp genel başkanı olup Cumhuriyetin ilkelerini  dahi sayamayan zavallı bedbaht bedevi ve peşinden gidenler hep aynı gurupta!

 • Nedim10 Mart 2020 15:16

  Aşağıdaki kırık sen benim ne Türklüğümü ne de Müslümanlığımı sorgulayamazsın!  Yalnız yazdıklarım sana fena girmiş ki çıkaramıyorsun!  Merak etme bir 6 ay daha sürer acısı'

 • Zoro 10 Mart 2020 13:46

  Hay senin çapına....

 • mehmet kaplan bursa10 Mart 2020 13:20

  hop hopnedim top nedim. olum sen Türk değilsin boşuna yalakalık yapma.