E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriBAGFAŞ'tan 'kapanma' açıklaması---

BAGFAŞ'tan 'kapanma' açıklaması

BAGFAŞ'tan 'kapanma' açıklaması
14 Haziran 2021 - 12:02 www.borsagundem.com

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın BAGFAŞ (#BAGFS) Gübre Fabrikası'ndaki faaliyetleri durdurma kararı sonrası, şirket tarafından KAP'a açıklamada bulunuldu.

Bakanlık tarafından gerçekleştirilen denetimler ve kararlar sonrası 13 Haziran tarihinde duyurulan yönerge ile BAGFAŞ'ın Balıkesir'de bulunan üretim tesisi geçici bir süre ile faaliyetlerine ara vermişti.

Bağfaş’ın faaliyeti durduruldu

Bunun üzerine bu sabah gelen KAP (Kamu Aydınlatma Platformu) bildirimiyle de şirketin Borsa İstanbul'da işlem gören hisselerinin, geçici bir süre ile alım-satıma dahil edilmeyeceği ve işleme kapalı olacağı duyuruldu.

BAGFAŞ payları işleme kapatıldı

BAGFAŞ Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş (#BAGFS) tarafından KAP'a yapılan açıklamada ise yönetim kararı sonucu Bakanlık çerçevesinde alınan karara karşı yasal hakların kullanılacağı bildirildi.

BAGFAŞ tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

"II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin "Haber veya söylentilerin doğrulaması" başlıklı 9.maddesi kapsamında yapılan açıklamadır.
Şirketimiz Balıkesir İli Erdek İlçesi Bandırma – Erdek Karayolu 10. km'de faaliyette bulunan Sülfürik Asit, Fosforik Asit, Nitrik Asit ve AS, CAN/AN, Dap/Npk tesislerinde, Ek1 ‘de verilen teslim tesellüm tutanağı çerçevesinde T.C. Balıkesir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün (Ek 2(a) ve Ek 2(b)) uyarınca işletmenin tüm faaliyetlerinin verilen 50 günlük sürenin sonunda durdurulacağı hususu 12.06.2021 Cumartesi günü saat 17:45'de tebliğ edilmiştir. Yönetim Kurulumuzun 14.06.2021 tarihli toplantısında Fabrikalarımızda gerekli lojistik ve teknik tüm tedbirlerin alınmasına ve hukuka aykırı olduğu kanaatinde olduğumuz bu işleme karşı yasal haklarımızın süresi içinde kullanılmasına oy birliği ile karar verilmiştir. 
Kamuoyuna saygı ile arz olunur."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 16,47
En Yüksek: 16,47
En Düşük: 16,47
Değişim -0,60 %
FK: 0,00
PD / DD: 1,88
İşlem Hacmi 80.703
Toplam Adet: 4.900
Ağırlıklı Ort.: 16,47
YORUMLAR (13)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • üzücü17 Haziran 2021 09:09

  hala dış güçler yazanların cahilliğine diyecek söz bulamıyorum. yıllardır bu bağfaşın yanında bulunan köyler zehir soludu. fabrikanın bulundugu körfez atıktan bembayaz olmuştu zamanında arenaya bile çıkmıştı ama nafile. fabrikanın hemen karşı koylarında tatil beldeleri var ve insanlar denize giriyor zehirli sularda,bilmeden.. yıllarca insanlar sesini duyuramadı. öyle ki fabrikanın yanından geçen Erdek yolunda nefes alabilmek için arabanızın camlarını kapatmak zorunda kalıyorsunuz çünkü ciğerlerinize inanılmaz bir gaz geliyor.. ama çaba boşunaydı tabii ve sonunda Marmara'yı öldürdüler. şimdi tüm fabrikaları kapatsınlar, ölen öldü biten bitti. gerçekten çok çok üzücü. rant uğruna birilerinin cebi para görsün diye Marmara'yı bile öldürdünüz. oturun izleyin şimdi.

 • Uzay15 Haziran 2021 00:23

  Gübre fabrikası atıklarını bu zamana kadar görmek mümkün olmamış mı?Kardeş siz hangi Dünya'da yaşıyorsunuz her atığın gideceği yer ve arıtması daha önceden yapılır ve planlanır.Denizlerimiz doğamız maalesef tembel insanlar aç gözlü insanlar paragöz insanlar tarafından yokedildi.Kardeş doğa maalesef intikamını acı bir şekilde almıştır.

 • Turan Alkan 14 Haziran 2021 20:42

  Bu ülkede herkes kanun ve kurallara uyarsa hiç bir sorun çıkmayacaktır. Sonra da bedelini hem şirketler hem de doğa ödüyor.

 • AhmetK14 Haziran 2021 16:26

  Baska hısseler taban taban gıder onlem alınmaz, bak nasıl onlem almıs spk hemen. Isıne gelenlerde nasıl hızlı hareket edıyorlar, baska hsselerde ky tokatlanır daha da tokatlanacak brut takas dısında onlem alınmaz..

 • Hasan Can14 Haziran 2021 18:37

  Esas millet satar sonra hisse uçar Açılır açılmaz tavan olur artik

 • ZELİHA KARAKAŞLI14 Haziran 2021 16:22

  Ülkemizde yeni bir oyun tezgahlıyor abd.tüm gübre fabrikalarımızı kapattırıp kendileri ülkemize gübre satacaklar.bunun için içimizdeki güçleri basın ve adamlarını kullanarak olduğunu düşünmekteyim.

 • üzücü17 Haziran 2021 09:13

  çok güldüm buna... tamam siz gider o koyda yüzersiniz  :) dış güçlere de el sallarsınız:) tabi nefes alabilirseniz.

 • Emir14 Haziran 2021 19:24

  Hala daha nasil dis gucler yaziyorsunuz? Biraz akliniz varsa su ana kadar anlamissinizdir, adam 40 video mu ceksin tum oyunun icerde oldugunu gostermeye?

 • Hasan Can14 Haziran 2021 18:38

  Hep dış güçler Allah akıl fikir versin ABD mi söyledi sana fabrika atiklarini denize dok diye

 • km14 Haziran 2021 16:18

  burada bir oyun var, anlamadıgımız. valilik atık su diyor, şirket sogutma suyu diyor....birseyler donuyor, bakalım ne cıkacak altından....

 • ASTOR14 Haziran 2021 15:39

   hisseleri kapatıyorlar satmasınlar diye. sen önlemini alma babanın çiftligi gibi kullan.bak işine gelmedigi zaman hemen nasıl önlem alıyorsun. arıtmayı da kuracaksınız.

 • Hasan Can14 Haziran 2021 18:30

  Millet satar hisse uçar demedi demeyin

 • okuyu14 Haziran 2021 13:23

  Duyarlı olup çevreyi korumak gerekiyor.