E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBabacan'dan Varlık Fonu çağrısı: Derhal kapatın---

Babacan'dan Varlık Fonu çağrısı: Derhal kapatın

Babacan'dan Varlık Fonu çağrısı: Derhal kapatın
30 Kasım 2020 - 07:56 www.borsagundem.com

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Kütahya'daki il kongresinde cumhurbaşkanlığı sistemi ve Varlık Fonunu eleştirilerdi. "Varlık Fonu derhal kapatılsın" diyen Babacan, kapatılmazsa göreve geldiklerinde kendilerinin kapatacağını söyledi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Kütahya’da partisinin 1. Olağan İl Kongresinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye çok sayıda partili ve davetli katıldı.

Kemal Atlan'ın Sözcü'de yer alan haberine göre Babacan konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirerek, “Bu sistemin adını ‘Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ koydular. Ancak bu sistemde olması beklenen bir cumhurbaşkanlığı makamı ve cumhurbaşkanı yok. Şu an o koltuktaki kişi, parti genel başkanlığı, belediye başkanlığı, hatta genel müdürlük, daire başkanlığı gibi konularla uğraşıyor ama öngörüldüğü gibi bir cumhurbaşkanlığı yapmıyor. Bu sistemle birlikte Sayın Erdoğan her şey oldu ama Türkiye'nin ihtiyacı olan bir cumhurbaşkanı olamadı” dedi.

“VARLIK FONUNU KAPATIN”

Haberde, Babacan'ın Varlık Fonu’nun derhal kapatılması gerektiğini, kapatılmaması durumunda yarın kendilerinin gelip kapatacaklarını söylediği ifade edildi. Babacan, “Ne olduğu bilinmeyen, şeffaf olmayan, her türlü denetimden uzak olan bu kara delikler vatandaşımızı sadece fakirleştirir. Buna bir son vermek lazım” ifadelerini kullandı.

“MİLLİYETÇİLİK, EKMEK PARASINA MAHKUM ETMEK DEĞİL”

Gerçek milliyetçiliğin milleti ekmek parasına mahkûm etmek olmadığını belirten Babacan, “Durmaksızın ‘yerli ve milli’ diyorlar. Yaptıkları her hatayı ‘milliyetçilik’ örtüsü ile kamufle etmeye çalışıyorlar. Hayır, sizin hatalarınız yerlilik değil, millilik değil, milliyetçilik hiç değil. Gerçek milliyetçilik, bu ülkede yaşayan herkesin başını dik tutabilmesini sağlamaktır. Gerçek milliyetçilik, vatandaşlarımızın, çocuklarının geleceğinden kaygı duymadan başlarını yastığa koymasını sağlamaktır. Gerçek milliyetçilik, bu milleti ekmek parasına mahkum etmek değildir” şeklinde konuştu.

“İŞSİZLİK REKOR SEVİYEDE”

Babacan, şu anda işsizliğin tarihi rekor seviyeyede olduğunu belirterek şunları söyledi:

* Ülkemizde beyan edilen ücretlerin yüzde 42'si asgari ücret iken yüzde 82'si ise asgari ücretin iki katından az. Çalışanların yaklaşık yüzde 80'i, ayda 5 bin liranın altında bir gelirle ailesini geçindirmek zorunda. Hükûmetin zenginleşmeden, refahtan anladığı üç beş tane zengin türetmek. Onlar zenginleşirken bu halk fakirleşti. Onlar zenginleşirken bu halk sosyal yardımlara muhtaç hale geldi.

* Şu anda işsizlik tarihi rekor seviyeyede. Neyi teslim ettiysek batırdılar. Ama değerli arkadaşlar, biz işsizliği düşürdük, yine düşürürüz. İş bulamamak gençlerimizin kabahati de değildir. Kaderi de değildir. Öncelikle yatırımlar için güven ortamını sağlayacağız. Güvenin olmadığı yerde yatırım olmaz.

* Bizim geleneğimizde, değerlerimizde güvenin pek çok ölçüsü vardır ama en önemli üçünü hemen sayalım: Birincisi, konuşunca doğruyu söyleyeceksiniz. İkincisi, söz verince yapacaksınız. Üçüncüsü, size bir şey emanet edildiği zaman o emaneti gözünüz gibi koruyacaksınız, emanete ihanet etmeyeceksiniz.

* Mevcut hükûmette bunların hiçbirisi kalmadı arkadaşlar. Yatırımcıya güven veremiyorlar, gençlerimize güven veremiyorlar, işsizlik yükseliyor. Gençlerimizin hayalleri olduğunu, parlak fikirleri olduğunu biliyorum. Ama bu fikirleri gerçekleştirebilmeleri için özgürlük ortamı şart. Gençlerin hayallerine vurulan prangaları teker teker söküp atacağız. Genç girişimcilerimizin önünü açacağız. Yenilikçi fikirlerinin yanında olacağız. Gençlerimizi aktif iş gücü programlarından daha fazla yararlandırarak niteliklerini ve becerilerini arttıracağız.

“BU MİLLETİ FAKİRLEŞTİRDİLER, EKMEĞE MUHTAÇ ETTİLER”

Milleti fakirleştirip ekmeğe muhtaç ettiklerini sözlerine ekleyen Babacan, “Büyük ortağın partisine mensup bir vekil kalkmış “Kriz yok, iş beğenmiyorlar” diyor. Bu milleti fakirleştirdiler, ekmek parasına muhtaç ettiler, bir de kalkıp vatandaşı suçluyorlar. Bunun nedeni toplumdan kopmaları. Halkla kaynaşamıyorlar. Sokaklara çıkıp bir dolaşın. Ama öyle “Eve ekmek götüremiyorum“ diyene, “Al keyif çayı iç“ demeyin. Halkımızı dinleyin de öğrenin. Etraflarındaki yandaşlardan ve konvoylar dolusu arabadan dolayı halkı göremiyorlar” dedi.

Babacan: Karşı çıktığım için 'yurt dışı' teklifi geldi

 

Babacan: Türkiye'de herkes en az bir kere mağdur oldu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Arifhan02 Aralık 2020 14:23

  İyide sen hazine ve maliye bakanlığı yapmadın mı gevşek, Reis sayesinde ömrü hayatınızda göremiyeceğiniz koltuk ve itibar gördünüz şimdide ipliğiniz pazara çıktı feto ağzıyla konusuyorsun vede bu millet sizin gibi vefasızların kaypakların arkasından gitmez hadi naşşş

 • yorumsuz...30 Kasım 2020 11:17

  hiç ilgi çekici gelmiyorsun...

 • R.Demir30 Kasım 2020 10:36

  git Amerika'da Av la burası sana göre değil artık sana kim oy versin Reis var ken Dingil

 • AhmetK30 Kasım 2020 09:29

  İktidara gelırsek lafı senın ıcın anca bir hayal.. gül amcan baska seyler oğretsın sana...nankor ilkesizler...

 • osman30 Kasım 2020 09:13

  Bu ülkede işsizlik yok iş beğeenmezlik var

 • Vb30 Kasım 2020 08:31

  İktidara gelirsen kapat.... fıkra burda bitti

 • Serkan 30 Kasım 2020 08:25

  Emanete ihanet mi? onu siz yapıyorsunuz, seni sen yapan tüm değerlere tekme atıp, ülke düşmanları ile işbirliği yaparak onların safında atıp tutuyorsun,,!!