E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporAziz Yıldırım'dan borç haberleriyle ilgili açıklama---

Aziz Yıldırım'dan borç haberleriyle ilgili açıklama

Aziz Yıldırım'dan borç haberleriyle ilgili açıklama
19 Temmuz 2018 - 15:29 www.borsagundem.com

Fenerbahçe'de eski başkan Aziz Yıldırım, hakkında basında çıkan kulübün borçlarla ilgili haberi yalanladı.

Fenerbahçe'de eski başkan Aziz Yıldırım hakkında basında çıkan kulübün borçlarıyla ilgili haberlere yanıt geldi.

Aziz Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada basında çıkan haberin gerçek dışı olduğunu belirtti.

İşte Yıldırım'ın yapmış olduğu açıklama:

"19.07.2018 tarihinde, Sercan Hamzaoğlu imzası ile yayınlanan haber, son derece vahim, düşündürücü ve manipülatif olarak hazırlanmış bir haberdir.

Haberde, 16.07.2018 tarihinde Fenerbahçe Futbol A.Ş. tarafından KAP'da yayınlatılan izahname ile Fenerbahçe Spor Kulübü yeni yönetiminin kulübün mali durumuna dair ilk verileri kamuoyu ile paylaştığı, bu raporda kulübün gerçek mali durumunun gözler önüne serildiği, bunun sadece buzdağının görünen yüzü olduğu yer almaktadır.

Kendisi de kulüp üyesi olan ve seçim sürecini yakından takip eden Sercan Hamzoğlu çok muhtemeldir ki genel kurul için kendisine kulüp tarafından gönderilen 2017 faaliyet raporunu okuma zahmetine dahi katlanmamıştır. Zira eğer okumuş olsa idi görürdü ki Genel Kurulda üzerinde görüşme yapılan, ardından da oylanan faaliyet raporu, Fenerbahçe Futbol A.Ş. tarafından 16.07.2018 tarihinde KAP'da yayınlanan izahname ile bire bir örtüşmekte, bire bir aynı finansal rakamları ve bilgileri içermektedir. Yani yayınlanan izahname içeriği bilgiler ilk kez 16.07.2018 tarihinde değil, 3 Haziran 2018 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü üyeleri ile ve kamuoyu ile paylaşılmış, genel kurulda üzerinde görüşme yapılmış ve ardından da oylanmış bilgilerdir. Keza Sercan Hamzoğlu eğer lütfedip araştırsaydı, genel kurula sunulan mali tabloları hazırlayan ve denetleyenlerin de izahnameye görüş sunanların da aynı denetim şirketi ve yetkilisi olduğunu kolaylıkla öğrenebilirdi.

Sercan Hamzoğlu tamamen gerçek dışı, manipülatif olarak söz konusu haberi yapmıştır. SPK, TFF, UEFA, Vergi Dairesi tarafından resmi olarak incelenen, şirkete ait resmi kayıt ve belgeler üzerinden denetimi yapılan söz konusu rakamların “gerçeği” yansıtmadığına ilişkin iddia en hafifinden borsaya açık şirket bakımından borsa manipülasyonu suçu mahiyetindedir. Bu sebeple ivedilikle ilgili resmi mercilerin hareket geçmesi ve ortaya koyduğu iddia bakımından Sercan Hamzaoğlu hakkında soruşturma başlatılması yasal bir gerekliliktir. Bu yasal gereklilik yerine getirilmez ise bilinmelidir ki tarafımdan bu şahıs ile ilgili olarak ayrıca suç duyurusunda bulunulacaktır.

2017 faaliyet yılına ilişkin olarak yönetimiz tarafından genel kurula sunulan faaliyet raporunda ve 16.07.2018 tarihinde bugünkü yönetim tarafından KAP'a açıklanan izahname içeriğinde ilgili döneme ait Fenerbahçe Futbol A.Ş.nin borcunun miktarı, vade ve teminat yapısı, faiz oranı gibi hususlar yer almaktadır. Bu mali tablolar karşılıklı olarak incelendiğinde birbiri ile tam bir uyum içinde oldukları ve birbirlerini birebir şekilde doğruladıkları görülmektedir. Sercan Hamzaoğlu tarafından iddia edilenin aksine Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Kurulunda kulüp üyelerine sunulan Fenerbahçe Spor Kulübü Derneğine ait tüm mali tablolar da tıpkı Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin mali tabloları gibi gerçek durumu bire bir yansıtmaktadır.

16.07.2018 tarihinde, bugünkü Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi tarafından, KAP'a yapılan açıklama ile Genel Kurul'da üyelerimize yönetimimiz tarafından dağıtılan faaliyet kitapçıklarında yer alan rakamların gerçek durum ile bire bir örtüşmesi, (bizce ayrıca teyide muhtaç olmamakla birlikte) kamuoyunda belirli bir amaç doğrultusunda dillendirilen manipülatif bir iddiayı ve buna bağlı algıyı sona erdirmesi bakımından son derece önemlidir. Özellikle sosyal medyada gerçek hilafına, belirli bir amaçla, yaratılmaya çalışılan algının ve algının amacının görülebilmesi bakından da son derece yararlı olmuştur.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • kerim21 Temmuz 2018 02:19

  Kotu basarisiz transferlerle turkiyeninde doviz borcuna katkida bulundu

 • Futbol 19 Temmuz 2018 20:34

  Külünü hep jübilesi gelmiş atık oyuncu hurdalığa haline getirdi. Yabancı kulüpler hurdaya vermeye razı olacakları futbolcuları Fenerbahçe üzerinden büyük paralara dönüştürdüler hep. Büyük maliyetlerle Milyonlarca dolara gelip sahada biraz gezinip serbest kalarak beleşe geringityiler ü

 • Ertuğrul 19 Temmuz 2018 20:30

  Bari kapa çenemi, yıllarca sadece kulübün parasını oraya buraya saçtın. Saçma sapan transferler serisi. Büyük paralarla Transfer ettiğin yüzlerce oyuncudan üç beşi vasat üstü idi

 • Kanarya 19 Temmuz 2018 18:11

  Adam büyük çoğunluğunun jübilesi gelmiş olan 200 civarında futbolcu transfer etti Hepsine büyük bonservis paraları verdi bir kaçı hariç hepsi beleşe gitti. Bonservis ücreti, menajer komisyonları, imza paraları, futbolcu ödemeleri derken paraları saçıp durdular. İşin en acı tarafı bir kaçı dılında hepsi basar ve vasat altı futbolculardı ve de yaşlı, vede sahada ayakta zor duran fizik gücü düşük bastıracak futbolcular. Rezalet bir transfer anlayışı.