E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAziz Yıldırım'dan Beşiktaş maçı için flaş açıklamalar---

Aziz Yıldırım'dan Beşiktaş maçı için flaş açıklamalar

Aziz Yıldırım'dan Beşiktaş maçı için flaş açıklamalar
24 Nisan 2018 - 14:37 www.borsagundem.com

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş maçında yaşananlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan ve olaylar nedeniyle yarıda kalan derbi maçın ardından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu basın toplantısı düzenliyor.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde bulunan 1907 Tribünü'nde gerçekleşen basın toplantısında Beşiktaş derbisinde yaşanan olaylarla ilgili barkovizyon izlettirildi.

Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin'in güvenlik görevlisine yumruk attığı ve Gökhan Gönül'ün "Sahaya çıkmalıyız, hükmen kaybedebiliriz" sözlerinin yer aldığı görüntü izlettirildi.

Olaylarla ilgili barkovizyon izlettirildi

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde bulunan 1907 Tribünü'nde gerçekleşen basın toplantısında Beşiktaş derbisinde yaşanan olaylarla ilgili barkovizyon izlettirildi.

Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin'in güvenlik görevlisine yumruk attığı ve Gökhan Gönül'ün "Sahaya çıkmalıyız, hükmen kaybedebiliriz" sözlerinin yer aldığı görüntü izlettirildi.

'Beşiktaş sahadan çekilmiştir, hükmen 3-0 mağlup olmalıdır'

Basın toplantısında ilk kez sözü alan Asbaşkan Şekip Mosturoğlu'nun sözleri: "Olay tamamen Tolga Zengin'in bir taraftarla göz göze gelmesiyle başlıyor. Oğuzhan da teşvik ediyor. Bu kadar açık bir görüntü. Medya olayı bambaşka bir olay gibi sunmaya çalışıyor. Üç yalanın hangisi bu görüntülerde var. Kocaman iyi niyetli davranmış. Trabzonspor-Fenerbahçe maçı emsal alınırsa, (Otto Bariç olayı). Beşiktaş sahadan çekilmiştir, hükmen 3-0 mağlup olmalıdır. Görüntü açık. Mete Kalkavan, Beşiktaş'ın sahadan çekildiğini görüyor.

'Hakem ismen Şenol hocayı geri çağırıyor'

Şenol Güneş'in ardından giderek ismen Şenol hocayı geri çağırıyor. Bu kadar açık. Kalkavan durumu kurtarmak için maddeye uygun olmayan bir harekette bulunarak maçı tatil ediyor. Olaylara Beşiktaşlı futbolcular neden oluyor. 1. tezimiz Beşiktaş'ın hükmen mağlubiyet alması. Kalkavan iki madde sayıyor, seyirci olayları ve misafir takım teknik direktörünün aldığı yara. Beşiktaşlı futbolculara ve Şenol Güneş'e 'Sahaya gelin' işareti yapıyor. İkinci gerçek; Kalkavan ne diyor, 'Misafir takım teknik direktörünün aldığı yaradan dolayı maçı tatil ettim' diyor.

'Hakem ve temsilci Şenol Güneş hastaneye gittikten sonra olaydan haberdar oldu'

Kalkavan, gözlemci Vahap Şimşek'ten 5 dikiş atıldığını öğreniyor. Dolayısıyla raporlar esas alınacaksa müsabaka temsilcisi Şenol Güneş'in kafasına dikiş atıldığını görmemiş. Kalkavan'ın mücadeleyi tatil etme gerekçesi geçersizdir ve herhangi bir rapora dayanmamaktadır. Bize göre; temsilci ve hakem de Güneş'in hastaneye gittikten sonra haberi olmuştur. Emsal teşkil etme açısından; 3. Lig'de oynanan Arsinspor-Mardinspor maçının bizim maçımızdan farkı nedir? İkinci emsal karar; Termal Belediyespor-Armutlu Belediyespor maçı. Mete Kalkavan hiçbir şekilde Şenol Güneş'in kafasının yarıldığını, dikiş atıldığını görmemiştir. Maçı tatil etmesi hukuka uygun değildir. Emsal kararlar baz alınırsa; maç kaldığı yerden tekrarlanmalıdır. UEFA sopası artık ürkütücü olmamaktadır. Bunun yapana da faydası yoktur. Etkileme gücü de yoktur.

(Kayserispor maçında Volkan Demirel'e atılan yabancı maddeler ve teknik direktör Aykut Kocaman'a 1461 Trabzon maçında atılan taş, Beşiktaş-F.Bahçe maçında Fernandao'nun sevinci sırasında Mehmet Topal'ın başının yarıldığı an, Trabzonspor-Sivasspor maçında Sivasspor kaleci Ertuğrul'un kafasının yarıldığı an gösterildi.)

Bunlar yakın tarihli olaylar. Hakemlerin vermiş olduğu kararlar ortadadır. Emsal olarak kabul edilmezken, emsal karar istemek bizi çok saf sanmaktır."

'Şenol hoca paraya bizden biraz farklı bir değer veriyor'

Şenol Güneş'in kamuoyuna derin filozofik yapısının yanında gerçek yüzünü gösterelim. (Şenol Güneş'in eski açıklamaları gösteriliyor...) Takdir spor kamuoyunun. Şenol hoca paraya bizden biraz farklı bir değer veriyor. Federasyon sözleşmeyi feshetmesi sonrası, Güneş 1 gün sonra ihtarname çekti. Paraya değer vermeyen hocam, 48 aylık maaşını talep etti, Tahkim Kurulu bunu reddetti. Şenol Güneş nasıl bir kini varsa bunu benden bildi. O zannediyor ki esaret sürüyor, biz bunları açıklayamayız. Benim ve Kemal Kapulluoğlu'nun günahını aldı. 15 yıl olmuş hocam, kesinleşmiş Tahkim kararıyla hak etmediğin ortaya çıktı. Senin çizdiğin derin filozofiye ne kadar yakışıyor bu. Tolga Zengin'e uğradığımız zararın tazmini için dava açacağız"

Yıldırım: Tolga, Şenol Güneş ve Mustafa Pektemek Trabzonlu

Başkan Aziz Yıldırım ise şöyle konuştu: "1995-96'da Otto Bariç'in sırtına taş geldi. O dönemin Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy, "Magnum'la mı vuruldu, düştü" dedi. Fenerbahçe hükmen mağlup oldu. Ceza da aldı. Şenol Güneş'le ilgili şunları söylemek istiyorum. Otto Bariç'e kamuoyu her türlü hakareti yaptı. Şenol Güneş herkesi suçlayan konuşmalar yaptı. Şenol Güneş'e olduğu zaman hiçbir olmayacak. Perşembe günü burada sayın Güneş tiyatro oynamıştır. Eğitimci, filozofça konuşan bir insanın bu maçı oynanmasını istemesi lazımdı. Tiyatro yapacaksın. Beşiktaş, Fenerbahçe'yi ikinci yarıda provoke etmeye çalışmıştır. Tolga Trabzonlu, Şenol Güneş Trabzonlu, Mustafa Pektemek Trabzonlu. Trabzonlular, 1995-96 sezonunda şampiyon olamamanın acısını çıkarıyor. Şenol Güneş başarılı bir insan. Ama o Fenerbahçe'ye saygı göstermiyor. Fenerbahçe maçlarında bordo kravat takıyor, Fenerbahçe taraftarını tahrik ediyor. Küfüre karşı en çok Aziz Yıldırımdır.

"Denizlispor maçı 16 dakika uzatıldı"

Bu olayları tasvip etmiyoruz. Bu olaylarda kumpas vardır. Organize şube araştırmalarına devam ediyor. Son zamanda bizim maçlarda Passolig'ten çok alınmıştır. Güneş oyuncunun gırtlağını sıkar bir şey denmez, hakeme küfür eder bir şey denmez. Fenerbahçe'ye oldu mu, her konuda milat geçer. Denizlispor maçı 16 dakika uzatıldı. En az 20 kez maç durdu. O gün maçın durdurulması bizim lehimize karar verilmesi gerekmez mi? Çünkü her şeyin başında F.Bahçe kelimesi var. 40 kişiyi öldürmek için otobüs kurşunlanmıştır. Neden basın üstüne gitmez. Neden sahiplenmez?

"Kumpas devam ediyor"

F.Bahçe'ye olduğu zaman kimse kılını kıpırdatmaz. Aradaki fark budur. Hakem Mete Kalkavan, İdari Menajer Hasan Çetinkaya'ya devre arasında 'Başına yabancı madde atılırsa tatil ederim' demiş. Bariç'in hadisesinde F.Bahçe hangi cezayı çektiyse, Beşiktaş da aynı cezayı çekmeli. Kural ne diyor: "Sahayı terk eden hükmen mağlup olur." Futbol Federasyonu'nun da kurullarının da doğru olan kararı vermesini bekliyoruz. Her şeyi F.Bahçe üstünde denemek Türkiye'ye bir şey kazandırmaz. Bu camia iyice sıkışmıştır. Kumpas devam ediyor. FETÖ örgütü her statta her mahalde yeni bir olaylar yapabilir.

"Şenol Güneş sahayı terk etmeyecekti, maçı bitirecekti"

Bu ülke hepimizin. Hepimiz el birliğiyle, gönül birliğiyle çalışma yapmalıyız. Zarar Türkiye'nindir, şahıs ve kulüpler değil. Maçın kurallar gereği hükmen F.Bahçe lehine tescil edilmesini bekliyorum. Koltuk denen şey, peruktur. Çakmak ve para atılmıştır. Bir de su atılmıştır. 23 Nisan'ı kutluyorum. Mustafa Kemal ve arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Şenol Güneş sahaya terk etmeyecekti maçı bitirecekti. Tolga Zengin'in annesi vefat ettiğinde, Fenerbahçe taraftarı kendisine "Allah rahmet eylesin" demiş, destek vermiştir. Tolga bunu unutmasın." 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (18)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • t24 Nisan 2018 23:54

  Aman arkadaşlar takacağanız kravatın rengine dikkat edin Şenol Güneş in kravatı bordo olduğu için tahrik olmuşlar Çapsızlığın bukadarına pes

 • ata24 Nisan 2018 21:36

  boşuna uğraşma Bay Aziz nafile çırpınışlar bunlar.Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış...geç bunları eğer bu ülkede gerçek bir futbol federasyonu varsa en ağır cezayı vermeli ...

 • Kanarya24 Nisan 2018 21:33

  Daha önce Fenerbahçe rakip seyirci taşkınlığına rağmen sonuna kadar devan eden bir çok maçta, rakip seyircilerin Fenerbahçeli futbolculara yaptığı baskı, attığı cisim sayısı, attığı cisim türü, cidim atma süresi yanında çok hafif kalan bir seyirci baskısı vardı. Bir çok maçta Fenerbahçeli oyunculara atılan cisim sayısı, cisim türü ve cisimlerib atılma süresi ile karşılaştırıldığında bu net görülür. Buna rağmen bu mallar tatil edilmedi ve sonuna kadar devam edildi. Bu maçta herseyi belirleyen bir teknik direktör idi hakemler değil. Teknik direktörün fendi hakemleri yendi

 • Okay24 Nisan 2018 20:10

  Şenol Güneş seyirciden gelen kağıt dahi olsa rakip takım sahayı terketmeli diye demeç vermiş. Kesin kafasına değer kağıt gibi birseydi:) kameralar ve oradaki herkesten kafasına değen Çisem’i tespit etmeli. Herkes civardaydı o cisim olukus pokus yok olamaz

 • Bjk 24 Nisan 2018 20:03

  Tek gerçeklik var Baktılar maçı kurtaramıyorlar bahane ile sahadan kaçtılar. Gerisi teferruat. Gercek karalarsak sonuna kadar mücadele eder

 • Kanarya24 Nisan 2018 20:01

  Sonuna kadar devan eden Bir çok maçta rakip seyircilerin Fenerbahçe’ye yaptığı ciddim at a yoğunluğunun tanında çok hafif kalan bir seyirci baskısı vardı. Bir çok maçta Fenerbahçeli oyunculara atılan cisim sayısı, cisim türü ve cisimlerib atılma süresi ile karşılaştırıldığında bunu net görürsünüz.

 • Gerçek 24 Nisan 2018 19:58

  Seyircinin tersiz arsızlığı vardı ama maçı tatil etme şiddetinde değildi. Hakem Beşiktaşlı teknik heyetinin yaptırımlarına yenik düşmüştür. Ve olayı kurtarmak için raporuna destek maddeleri yazmıştır

 • Eser24 Nisan 2018 19:56

  Suç aleti nerde? Hangi maddeden yapılmış ağırlığı neymiş? İlgili yarada doktor heyetinin yorumu gerekir

 • Yorum24 Nisan 2018 17:38

  Şenol 15 yıl önceki paranın peşine düşmüş adam 48 maçlık marşını istemiş tahkim olmaz demiş şimdi şenol günéş bunu biliyor bilmiyor mu sanıyorsünuz tahkimin 48 maaşın ödenmesine red dediğini ama basın önünde buradan bi gol atarım demiş kendi kendine hep tıs diye havası sönüyor bi an için insanlar haklı sanıyor ama işin gerçeği ortaya çıkıyor işte

 • Tolga Daniş24 Nisan 2018 17:18

  Siz insanları aptalmı zannediyorzüzüsunuz Hakem içeri girdiğinde sahada hala bjk lı futbolcular gözüküyorl

 • türk24 Nisan 2018 17:00

  Sen tek başına başlı başına kumpassın

 • Bir YORUM 24 Nisan 2018 16:21

  FB seyircisi adamların kafasına sürekli (4 defa )yabanci madde atsın. Adamlariniza sahip çıkmayın ondan sonra da yok şöyle yok böyle. Geçin bunları...

 • ...gnçlk24 Nisan 2018 16:05

  FB nin neden şampiyonlar liginde yokuz... neden türkiyede şampiyonluk için oynamıyoruz. Neden derbileir kazanamıyoruz. Neden yıllardır ciddi başarı yok demesi lazımken. Saçma sapan bir olaya kilitlenmiştir? Taraftarı uyutma taktiğidir bu. FB li arkadaşların ASLİ hedeflere yönelmesi lazım... böyle başarısızlıkları perdeleyeneler istifa edip gitsin. Zaman ve vakit kaybı yaratmasın.

 • kurtuluş formülü24 Nisan 2018 16:00

  Yalnız Aziz'den değil, FB'den de kurtulmalı bu ülke ve FB stadı futbolda terör yuvası sayılarak yıkılmalıdır. Bir Trabzonlu olarak söylüyorum; memlekette milleti birbirine kırdıran bir takımdır bu. Şu meselede ne iş var G.Saray'ın Trabzonspor'un da bulaştırıyorsun be ey Aziz??

 • ali fuat24 Nisan 2018 15:45

  FB senden kurtuldugu gun TURK futbolu cag atlayacaktir.

 • Drhamdi24 Nisan 2018 15:35

  TFF puan sistemini değiştirmiş futbolcu döversen 1 puan teknik direktör döversen 2 puan hakem döversen 3 puan polis döversensampion yapıyormuş

 • BATURAYERSİN24 Nisan 2018 14:52

  FENERR AĞLAAAMAAA STADA KABLOLARI KİM KESTİ HAKEM ODASINI KAPILARI KİM TEKMELEDİ EN BÜYÜK CEYAZI ALSINLAR

 • Bika24 Nisan 2018 14:50

  FB'de başkanlık seçimi var, A. Yıldırım kendi içinde arasın kargaşanın nedenini.