E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmlakAYD’ye yeni başkan---

AYD’ye yeni başkan

AYD’ye yeni başkan
30 Mayıs 2019 - 10:16 www.borsagundem.com

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin (AYD), yeni başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş oldu.

AYD’nin Başkanlık görevini üstlenecek yeni isim ile yönetim kurulu, danışma ve denetim kurullarının belirlenmesi amacıyla yapılan Genel Kurul Toplantısı’nda, Prof. Dr. Hüseyin Altaş oy birliği ile Başkanlık görevine getirildi.

AYD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada Altaş şu değerlendirmeyi yaptı:

“2018 sonu itibariyle ülkemizde faaliyette olan 431 AVM yaklaşık 13 milyon metrekare alanda hizmet vermektedir. İnşaatı devam eden projelerin de 2021 yılı sonunda tamamlanması ile bu sayı 469´a çıkarken toplam AVM metrekaresi de yaklaşık 14.5 milyona ulaşacak.

“AVM endüstrisine liderlik yapan, perakende sektörünün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneğimizin yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Yaşamın ve ekonominin nabzını tutan, vatandaşlarımızın ve turistlerin büyük ilgi gösterdiği, güvenli ticaretin merkezi AVM´ler istihdama ve ekonomiye sağladıkları katkı dolayısıyla da büyük önem taşıyor. Biz AVM yatırımcıları; perakendeciler, tüketiciler ve sektörel çözüm ortakları ile birlikte perakende sektörünün sağlıklı gelişimini el birliğiyle desteklemek amacıyla, derneğimizin faaliyetlerine hızlı ve etkin bir şekilde devam edeceğiz. Hem bir yatırımcı hem de bir hukukçu olarak yönetim kurulumla birlikte sektörümüzün dinamiklerine ve hassasiyetlerine şimdiye kadar olduğu gibi birleştirici, uzlaştırıcı bir yaklaşımla katkıda bulunmayı hedefliyorum.”

Altaş, uzun yıllar AYD Başkanlığı yapan Hulusi Belgü’ye de teşekkür ederek sözlerini şöyle tamamladı:

“Şimdiye kadar değerli katkılarından ötürü üç dönem derneğimize başkanlık yapan Hulusi Belgü´ye ve yönetim kuruluna hizmetlerinden dolayı sektörümüz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca beni bu göreve layık gören tüm AYD üyelerine çok teşekkür ederim, onların bu güvenine layık olmanın gayreti içerisinde olacağım.”

Prof. Dr. Hüseyin Altaş kimdir?

1968 Denizli doğumlu olan Altaş, Ankara Hukuk Fakültesi mezunu olup uzun yıllar Ankara Hukuk’un akademik kadrosunda yer alarak Türkiye’nin önemli hukukçularını yetiştirdi. Altaş’ın hukuk alanında basılı altı adet kitabı, yerli ve yabancı dilde yayınlanmış 200’ün üzerinde makalesi, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunduğu onlarca tebliği bulunuyor. 
AYD’nin yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı: “Avraam Alkaş, Murat Özgümüş, Nuri Şapkacı, Pınar Hacaoğlu, Mehmet Gülay, Hakan Kurtor, Kaan Yücel, Yusuf Buğra Tanık, İhsan Gökşin Durusoy, Feyzi Tecellioğlu, Yurdaer Kahraman, Kazım Köseoğlu, Mahmut Çelik, İrem Oral Kayacı, K. Osman İllez, Cem Eriç, Hayal Olcay, Sabiha Güleç, Tuncer Kınıklı, Levent Kirman, Serhan Çetinsaya.”

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)