E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAvrupa’da vaka rekorları kırılıyor: Zorunlu aşı uygulaması gündemde---

Avrupa’da vaka rekorları kırılıyor: Zorunlu aşı uygulaması gündemde

Avrupa’da vaka rekorları kırılıyor: Zorunlu aşı uygulaması gündemde
26 Ocak 2022 - 14:32 www.borsagundem.com

Avrupa'da korona virüsü salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Almanya, Rusya, Polonya ve Macaristan'da arka arkaya rekorlar kırıldı.

 Çin’in Wuhan kentinde tespit edilen korona virüsü salgını varyantların etkisi ile hızla yayılmaya devam ediyor

Dünya çapında 5.6 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan korona virüsü salgını Avrupa’da Omikron varyantıyla birlikte hızını artırırken Almanya, Polonya, Rusya ve Macaristan’dan rekor vaka sayıları geldi.

Almanya’da korona virüsü salgınında en yüksek günlük vaka sayısına ulaştı. Yetkililer ülkede 164 binden fazla korona virüsü vakası tespit edildiği duyuruldu. Ülkede vaka sayılarının artmasıyla birlikte zorunlu aşı tartışması da alevlendi. Nüfusunun yüzde 75’i en az tek doz aşı olan Almanya, bu aşılama oranında Fransa, İtalya, İspanya’nın gerisinde kaldı. Bu üç ülkede aşılama oranları sırasıyla yüzde 80, 83 ve 86 seviyelerinde seyrediyor.

Öte yandan Almanya’da korona virüsü salgınına bağlı sebeple son 24 saat içinde 166 insanın öldüğü kayıtlara geçti.

RUSYA’DA YENİ REKOR KIRILDI

Son dönemde vaka sayılarının hızla arttığı Rusya’da da gündem korona virüsü salgını… Ukrayna ile restleşme sebebiyle uluslararası kamuoyunun yakından izlediği Rusya’da son 6 günde rekorlar kırılıyor.

Resmi makamlar önceki 67.809 insanda korona virüsü tespit edildiğini açıklarken bugün ise bu sayının 74.692’ye ulaştığını aktardı. Ülkede son 24 saatte 657 insanın da yaşamını yitirdiği belirtildi.

POLONYA: 50 BİN VAKAYI GEÇTİ

Avrupa ortalamasına aşılama oranlarının çok düşük seyrettiği Macaristan’da günlük Covid-19 vaka sayısı 20.174’e çıktı. 10 milyon nüfuslu ülkede salgının başladığı günden beri 41.087 insan korona virüsüne bağlı sebeple yaşamını yitirirken 164 kişinin ise entübe olduğu duyuruldu.

Polonya’da da Sağlık Bakanı Yardımcısı Waldemar Kraska, günlük vaka sayısının 50 bini geçtiğini duyurdu.

Kraska, “Beşinci dalga hızını artırıyor. Bugün 50.000’den fazla korona virüsü vakası tespit edildi. Omicron varyantı yeni vakaların yüzde 40’ına denk geliyor” dedi.

AB: Vaka artarsa 4. doza hazırlanın

 

İngiltere'den radikal korona virüs kararları

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)