E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaAvrupa Merkez Bankası, faiz kararını açıkladı---

Avrupa Merkez Bankası, faiz kararını açıkladı

Avrupa Merkez Bankası, faiz kararını açıkladı
25 Temmuz 2019 - 14:48 www.borsagundem.com

Avrupa Merkez Bankası faiz ve para politikasında değişiklik yapmadı

Avruha Merkez Bankası Yönetim Konseyi faiz oranlarında ve para politikasında değişiklik yapmadı. Yönetim Konseyi bugün gerçekleştirdiği toplantıda refinansman oqerasyonları faiz oranını, marjinal kredi kolaylığı faiz oranını ve mevduat faiz oranını sırasıyla yüzde 0,00, yüzde 0,25 ve yüzde -0,40 olarak korudu.

Konsey, ECB faiz oranlarının en azından 2020 ilk yarısı boyunca cari seviyelerde veya daha düşük kalmaya devam etmesini beklediğini tekrarlarken, enflasyonun orta vadede hedeflenen seviyeye sürdürülebilir şekilde yaklaşmayı devam ettirmesinin sağlanması için faizlerin gerektiği sürece cari seviyelerde veya daha düşük kalacağını vurguladı.

ECB'nin toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Yönetim Konseyi ayrıca, enflasyon oranlarının hedefin ısrarcı şekilde altında olduğu ortamda, para politikasının oldukça genişlemeci, destekleyici duruşunun uzun bir süre devam ettirilmesi ihtiyacının altını çizdi. Dolayısıyla, eğer orta vadada enflasyon görünümü hedefinin gerisine düşmeye devam eder ise Yönetiml Konseyi taahhütlerine paralel şekilde harekete geçmeye kararlı. Konsey, enflasyonun hedefine sürdürülebilir şekilde ilerlemesini sağlamak için tüm enstrümanlarını uygun şekilde ayarlamaya hazır" ifadelerine yer verildi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • hoca25 Temmuz 2019 17:30

    müslüman ülkelerde faiz var ama Avrupa faiz SIFIR! biri bizi kandırıyor

  • maarif25 Temmuz 2019 19:08

    batı toplumu daha ahlaklı ve kul=insan haklarına saygılı. müslümanız diye geçinenler sadece suizan edip, iftira atarak kıskandıkları batı toplumlarına hakaret ediyor