E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıAşı gelişmelerinin ekonomik etkileri için erken ---

Aşı gelişmelerinin ekonomik etkileri için erken

Aşı gelişmelerinin ekonomik etkileri için erken
18 Kasım 2020 - 09:31 www.borsagundem.com

Vakıf Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlaması bekleniyor.

Güne yatay seyirle başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında zayıf seyretti ve %2.6 kayıpla 1,259 seviyesinden kapanış yaptı.

İşlem hacmi 27.6 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 18 hisse değer kazandı, 80 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL 7.72 seviyesinden işlem görürken, sabah saatlerinde yurtdışı vadeli piyasalarda ise zayıf bir seyir izleniyor.

Son haftada güçlü seyreden küresel hisse endekslerinde de soluklanma izliyoruz. ABD’de endeksler satıcılı seyrederken, Asya’da da özellikle Çin’den gelen iflas haberleri fiyatları baskılıyor. Öte yandan, hem FED Başkanı Powell hem de ECB başkanı Lagarde vaka sayılarındaki artışın toparlanma sürecine zarar verdiğini, aşı gelişmelerinin ise ekonomik etkileri açısından erken bir safhada olunduğunu belirtti. Özellikle Powell’ın açıklamaları ABD tahvil faizlerinde gerilemeyi tetikledi.

İçeride ise TCMB faiz kararı öncesinde hisse senetlerinde kar satışı izlenirken, TL gücünü koruyor. Dün yapılan kabine toplantısı sonrasında açıklanan bazı kısıtlamaların öncesinde fiyatlandığını düşünüyoruz, bu nedenle TL varlıkların seyri açısından TCMB kararını daha etkili görüyoruz. Bugün
Avrupa’da enflasyon verileri açıklanacak.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Dün bankalar öncülüğünde hızlı bir düşüş yaşayan endekste 1,275 ve 1,265 destekleri altında risk artıyor. Ancak teknik görünüm açısından 1,255-1,240 destekleri izlenebilir. Endeksin kısa vadede yeniden güçlenebilmesi için 1,275 aşılmalıdır.

Günün önemli şirket haberleri 18/11/2020

 

Küresel piyasalarda mart ayı mı tekrarlanıyor

 

Endekste yatay açılış bekleniyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)