E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriAselsan'dan Kıbrıs'a yatırım hamlesi---

Aselsan'dan Kıbrıs'a yatırım hamlesi

Aselsan'dan Kıbrıs'a yatırım hamlesi
14 Ekim 2018 - 07:45 www.borsagundem.com

Aselsan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne teknoloji yatırımı yapıyor

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nde düzenlenen "1. ASELSAN Akademi Çalıştayı", ODTÜ, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Gazi Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesinden akademisyenlerin katılımıyla başladı.

Çalıştaya katılan ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Çelik, çalıştayı KKTC'de düzenlemelerinin özel bir nedeni bulunduğunu, ASELSAN'ın Kıbrıs Barış Harekatı sonrası Türk milletinin bağışlarıyla kurulan milli bir şirket olduğunu anlattı.

Çelik, 15 Ekim'e kadar sürecek çalıştayda, 60 akademisyenin, ASELSAN'ın ileri teknolojileri konularındaki yüksek lisans ve doktora tezlerini ele alacağını belirtti.

KKTC'de, Türkiye'de olduğu gibi araştırma merkezinin bir kolunu "Kıbrıs İleri Araştırma Merkezi" olarak kurmak istediklerini kaydeden Çelik, merkezi aralık ayı sonuna doğru açmayı planladıklarını açıkladı.

Çelik, ASELSAN'ın teknoloji bilgi birikiminin Kıbrıs'ta da yayılmasını ve büyümesini istediklerini ifade etti.

"Tüm ürünleri yerli yapmak için bir seferberlik başlattık"

Açılacak merkezde, Kıbrıs'ta bulunan öğrencilerin asistan olabileceğine dikkati çeken Çelik, "Yavru vatan ile birlikte dünyada ileri teknoloji üreten ülkeler arasına girmeyi hedefliyoruz." dedi.

Çelik, ASELSAN'ın milli ve yerli ürün geliştirme konusunda liderliği üstlendiğine işaret etti.

"Yüzde yüz milli ürünlerle ileri teknolojileri hedefliyoruz. Sadece düşük orta teknolojiler değil, ileri teknolojilerde ilerleyecek şekilde KOBİ ve akademisyenlerle birlikte büyük bir hamle başlattık. Tam bağımsızlığı elde etmek istiyorsak atomuna kadar her şeyin teknolojisini kedimiz üretecek yeteneği kazanmak zorundayız. Tüm ürünleri yerli yapmak için bir seferberlik başlattık, bunu da kısa zamanda başaracağız."

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • poyraz16 Ekim 2018 15:33

  öncelikle arkadaşlar elinizdeki hisseleri conilere yedirmeyin :D oki sana gelince çok 15 den bekledigin hisseyi 50 lerde görüşce dudakların ucuklayacak :D :D :D :D :D :D

 • Esnaf15 Ekim 2018 12:27

  Sabırla bekliyoruz Aselsan senin sıran da gelecek.

 • Okie Dokie14 Ekim 2018 19:49

  Desenize Aselsan son çare olarak Kıbrıs'ı deneyecek. Ben olsam Kıbrıs yerine Las Vegas'ı denerdim. Ne de olsa dolar bazında kazanç. Anlayan anladı :)

 • Murat bey14 Ekim 2018 14:25

  Kasadan para cikacak bu hafta duser hisseler

 • Yorumspor14 Ekim 2018 13:26

  Son günlerde Aselsan Ukrayna'da telsiz üretimi, Konya silah üssü, Ulak'ın satın alınması, sağlık sektöründe röntgen, elektro şok ve Xray cihazı üretimi ve Kıbrıs hamlesi gibi yatırımlarına devam etmektedir. Bu yatırımlar hem uzun vadede gelir sağlayıcı hem de şirketin farklı sektörlere yatırım yaparak ürün çeşitliliğine gitmesini sağlamaktadır. YTD.

 • Metin14 Ekim 2018 10:22

  Hey vah desene yarin hisse duşecek