E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıAşağı yönlü riskler devam ediyor ---

Aşağı yönlü riskler devam ediyor

Aşağı yönlü riskler devam ediyor
26 Haziran 2020 - 09:10 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi'nin güne alıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

TCMB, 25 baz puanlık faiz indirim beklentilerine karşılık faizlerde değişikliğe gitmedi. ABD'de artan vaka sayıları ikinci dalga endişelerini gündemde tutarken, risk iştahı üzerinde baskı ve aşağı yönlü risk oluşturmaya devam ediyor. Vakalardaki artış toparlanma beklentileri ve normalleşme adımlarının sürdürülebilirliği konusunda da endişeleri artırıyor. Salgın kaynaklı gelişmeler ile haber akışları yakından takip edilecek.

15:30 ABD - Kişisel Gelir / Gider Önem: Orta
17:00 ABD - Michigan Tüketici Güveni Önem: Orta

BIST-100 Güne Başlangıç

İkinci dalga endişeleri önceki gün hisse piyasaları üzerinde satış baskısını artırırken, dün de hisse piyasalarında dalgalı bir seyir izlenmesine neden oldu. Ancak akşam saatlerinde ABD bankalarının yatırımlarına yönelik yeni düzenleme yapacağı haberi ABD endekslerini destekledi. BIST-100 Endeksi dün günü %0,27'lik düşüşle 114.139 puandan tamamladı.

ABD borsaları günü %1'leri bulan yükselişlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri yataya yakın hafif alıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında genel olarak yeşil bir renk hâkim.  Avrupa borsalarının güne alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor.

Endeks kapanışında 6,85 - 6,86 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 6,85'li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi'nin güne alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Salgına yönelik endişeler önceki gün piyasalarda satışların yaşanmasına neden olurken, dün de dalgalı bir seyre neden oldu. Yurt dışındaki dalgalı seyre paralel bir seyir izleyen BIST-100 Endeksi'nin kapanışından sonra, ABD borsalarındaki toparlanma güç kazandı. Salgın kaynaklı gelişmeler önemini korumaktadır. 114 bin üzerinde tutunmasını sürdüren BIST-100'de 116.000 seviyesi güçlü direnç konumunda bulunmaktadır. 116 bin üzerinde yükselişlerin ivme kazanabileceğini ve 118.000 - 120.000 aralığının gündeme gelebileceğini değerlendiriyoruz. Geri çekilmelerde ise mayıs ayından itibaren oluşan kısa vadeli trend desteği olan 112.500 ve mart ayından beri devam eden ana yükselen trend bugün itibariyle 110.500 ana destek konumunda bulunmaktadır.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)