E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriArtı Yatırım Holding'e 20 milyon liralık yeni kaynak---

Artı Yatırım Holding'e 20 milyon liralık yeni kaynak

Artı Yatırım Holding'e 20 milyon liralık yeni kaynak
07 Şubat 2018 - 18:32 www.borsagundem.com

Stratejik yatırımlarla ön plana çıkan Artı Yatırım Holding, mali yapısını güçlendiriyor

Yeniden yapılanma sürecine giren ve borsada adından sık sık söz ettiren Artı Yatırım Holding, şirketin mali yapısının güçlenerek istikrarlı bir büyümenin sağlanması ve milli ilaç yatırımlarının tüm hızıyla devam etmesi amacıyla yeni bir hamle yaptı.

Tahsisli sermeye artırımına gidecek olan Artı Yatırım'da, patron Uğur Bayraktar ile Raci Şaşmaz, şirketin içerisine 20 milyon lira nakit para koyma kararı aldı.

Atılan bu yeni adımla birlikte, Artı Yatırım'ın mali yapısının güçlenmesi ve yeni yatırımlarla gündeme gelmesi bekleniyor.

Bayraktar: Türkiye’nin ilk milli ilacını biz üreteceğiz

Şirket tarafından konu ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama ise şu şekilde:

Şirketimizin, 07.02.2018 tarih, 2018/6 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile; 

1. Şirketimiz'in mali ihtiyaçlarının karşılanması ve istikrarlı bir büyümeye yönelik özellikle milli ilaç yatırımlarının gerçekleştirilmesi amacı ile Mustafa Uğur Bayraktar ve Tayyar Raci Şaşmaz'ın Şirketimiz sermayesine iştirak ederek yapılacak bir tahsisli sermaye artırımında 20 milyon TL karşılığı pay almasına, Söz konusu iştirakin 15 Milyon Türk  Lirasının Mustafa Uğur Bayraktar tarafından nakit ve 5 Milyon Türk Lirasının da Tayyar Raci Şaşmaz tarafından nakit olarak karşılanmasına,

2. Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği" hükümlerine uygun olarak, mevcut ortakların yeni pay alma haklarının kısıtlanarak, kayıtlı sermaye tavanı içinde kalmak suretiyle, Şirketimiz sermayesinin nakit 20.000.000.-TL (yirmimilyon Türk Lirası) nakit tahsisli olarak artırılmasına, söz konusu artışın nakit 15.000.000.-TL (onbeşmilyon Türk Lirası) T.C. Uyruklu T.C. Kimlik N 67261080370'lu Mustafa Uğur Bayraktar'a, bakiye nakit 5.000.000.-TL (beşmilyon Türk Lirası)'nın ise 38128250830 T.C. kimlik No'lu Tayyar Raci Şaşmaz'a nakit olarak tahsis edilmesine,   

3. Sermaye artırımına iştirak edecek Mustafa Uğur Bayraktar ve Tayyar Raci Şaşmaz'dan "İştirak Taahhüdü" alınmasına,

4. İşbu karara ilişkin mevzuat gereği gerekli özel durum açıklamasının yapılmasına, Sermaye Piyasası Kurulu'na tahsisli sermaye artırımına ilişkin izin için 15 Şubat 2018 tarihine kadar başvurulmasına, oybirliğiyle karar verilmiştir.

MİLLİ İLAÇ PROJESİ DIŞA BAĞIMLILIĞI AZALTACAK

Geçtiğimiz günlerde MAS Mümessillik İlaç ve Kimya Sanayi Ticaret'in paylarının tamamını satın alan Artı Yatırım Holding, milli ilaç üretiminde Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmeyi hedefliyor. Şirket, söz konusu stratejik satın almanın ardından ilaç sektöründe ülkenin dışa bağımlılığının azaltılması için yatırımlarını hızla sürdürüyor.

Artı Yatırım Holding’den milli ilaç üretimi için önemli bir adım

Artı Yatırım Holding'den stratejik yatırım hamlesi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)