E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemArda Turan’a FETÖ’den takipsizlik kararı---

Arda Turan’a FETÖ’den takipsizlik kararı

Arda Turan’a FETÖ’den takipsizlik kararı
08 Temmuz 2020 - 17:07 www.borsagundem.com

FETÖ'nün futbol yapılanması kapsamında futbolcu Arda Turan hakkında ikinci kez takipsizlik kararı verildi

Adıyaman'da yürütülen bir soruşturma kapsamında ifadesi alınan Kadir O. Y., futbolcu Arda Turan hakkında bazı iddialar ortaya attı. İddiaları değerlendiren Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı Kadir O.Y.'nin ifadelerini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi. Bunun üzerine Arda Turan hakkında “FETÖ'ye üye olma” iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonunda iddiaların dava açmaya yetecek nitelikte olmadığı belirtilerek takipsizlik kararı verildi.

“AYNI SUÇLAMAYLA DAHA ÖNCE DE SORUŞTURMA YAPILDI”
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen takipsizlik kararında, Arda Turan hakkında daha önce de “FETÖ'ye üye olma” suçlamasıyla soruşturma yürütüldüğü hatırlatıldı. Kararda, “Şüpheli hakkında 2018 yılında  aynı eylem nedeniyle soruşturma yürütülerek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği tespit edildiği aynı eylem nedeniyle mükerrer soruşturma yapılamayacağı” vurgulandı.

İKİNCİ TAKİPSİZLİK
Kararda ayrıca, “Kadir O. Y., isimli şahsın ifadesi ile dosyadaki bilgi ve belgelerin dava açmaya yetecek nitelikte bulunmadığı” ifade edilerek Arda Turan hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiği belirtildi.

Arda Turan hakkında 2018 yılında da “FETÖ'ye üye olma” iddiasıyla bir soruşturma başlatılmıştı. Bir gizli tanık ifadesi üzerine başlatılan soruşturma sonunda Arda Turan hakkındaki FETÖ Terör Örgütü Üyeliği suçlamasının “Soyut” olduğu ifade edilerek takipsizlik kararı verilmişti.
(Can Özçelik /Sözcü)

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Mucise Reis ;)08 Temmuz 2020 23:34

   Hastaneye gitsem, husumetli olduğum bir kişiye ruhsatsız silahım ile ateş etsem ne olur ? Resimdeki bu sporcu, bunun aynını yaptı. hiç bişe olmalı. ama sosyal medyadan yada buradan bu adama, küfür yaz mapusa girersin :D o sana yazsın, hiçbişe olmaz. şimdi fetocumu ? değil mi? gerisini sen anla artık. Devlet yetkilileri kurumları bir kişinin emrine itaat ediyor. ellerindeki kitaplarına, nede evlerinde duvara astıkları kitaba bakan, karar veren yok. .o yüzden oy kaybettikçe, daha yoğun hile hurda saçmalıklarla karşılaşacağız. Tarih kitaplarında öyle yaıyor

 • Fetoşla08 Temmuz 2020 21:09

  mücadele ediyorlarmış mış.Öyle bir rivayet var.

 • Dikkat08 Temmuz 2020 21:01

  Atım kayıp

 • Mehmet08 Temmuz 2020 20:31

  Tam bir Komedi!