E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporArda Turan yeniden hakim karşısında---

Arda Turan yeniden hakim karşısında

Arda Turan yeniden hakim karşısında
07 Nisan 2021 - 12:34 www.borsagundem.com

Ünlü şarkıcı Berkay Şahin’in eşi Özlem Şahin’e karşı cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada aldığı beraat kararı İstinaf Mahkemesi tarafından bozulan Arda Turan’ın yeniden yargılanmasına başlandı.

Sarıyer’deki bir gece kulübünde 10 Ekim 2018’de futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasında kavga çıkmış ve Turan hakkında dava açılmıştı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonunda Arda Turan hakkında Özlem Şahin’e yönelik “cinsel taciz” suçundan beraat kararı vermiş, “korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek”, “ruhsatsız silah bulundurmak” ve “kasten yaralama” suçlarından ise toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası vermişti. Ancak verilen karar, İstinaf Mahkemesi tarafından bozulmuş, Turan’a “cinsel taciz” suçundan da ceza verilmesi gerektiğine hükmedilmişti.

Tanık Burak Yılmaz’ın Fransa’da 
Bozma kararının ardından ilk duruşma bugün yapıldı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Arda Turan ve Özlem Şahin katılmadı. Duruşmada söz alan Turan’ın avukatı müvekkilinin sakatlığı sebebiyle tedavi gördüğünü bu yüzden duruşmaya katılamadığını belirterek doktor raporu sundu. Avukat tanık Burak Yılmaz’ın Fransa’da olduğunu ve ligler bittikten sonra mahkemede hazır edeceklerini söyledi.
Özlem Şahin’in avukatı ise müvekkilini bir sonraki duruşmada hazır edeceklerini söyleyerek, duruşmaya gelmeyen Arda Turan hakkında zorla getirme kararı çıkarılmasını talep etti.

Alınan beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme, İstinaf Mahkemesi kararına direnmenin yasada olmadığını belirterek, “Bozma ilamında sanık ve katılan yönünden ayrıca beyanlarının alınması yönünde herhangi bir hususun bulunmaması nazara alınarak sanık ve katılanın duruşmada hazır olmaları yönünden ara karardan dönülmesine” denildi. Mahkeme tanıkların hazır edilmesi için süre vererek duruşmayı erteledi.

Arda Turan tekrar yargılanacak

 

Arda Turan için geri sayım başladı

 

Mesut Özil, Arda Turan'a komşu oldu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Gazi kahraman08 Nisan 2021 06:14

    Türkiye biran evvel Mısır ile de deniz yetki anlaşması imzalamak ve ikili ilişkileri geliştirmelidir.libya'yı rahat bırakmayacakları muhakkaktır.