E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaNeden YükseldiARCLK: Satın alma---

ARCLK: Satın alma

ARCLK: Satın alma
28 Haziran 2022 - 10:25 www.borsagundem.com

Arçelik, bugün yaptığı açıklamayla IndesitJSC ve Whirlpool RUS LLC firmalarını almak için Whirlpool EMEA S.p.A. ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Duyurunun ardından Arçelik hisseleri yüzde 6'yı aşan yükselişe imza attı.

Arçelik AŞ tarafından Rusya, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan, Ermenistan, Gürcistan, Azerbeycan, Kazakistan, Belarus ve Moğoliastan'da faaliyet gösteren Indesit International JSC ve Whirlpool RUS LLC hisselerinin tamamının alımı için Whirlpool EMEA S.p.A. ile Hisse Satın Alma Sözleşmesi imzalandı.

Arçelik'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamaya göre, işlemin tamamlanması, sözleşmede yer alan yasal izinlerin alınması ile devam eden incelemelerde önemli olumsuz etkisi olabilecek bir konunun gündeme gelmemesi dahil kapanış koşullarına bağlı.

Kapanış günü itibarıyla, Arçelik, Indesit JSC ve Whirlpool LLC şirketlerinin paylarının tamamına doğrudan, bunların %100 oranında bağlı ortaklığı olan Whirlpool Kazakhstan LLP paylarına ise dolaylı olarak sahip olacak.

Açıklamanın ardından bugün şirket hisselerinde yükseliş hakim. Saat 10:25 itibarıyla Arçelik (#ARCLK) yüzde 6,08 artışla 80,25 liradan işlem görüyor.

Indesit veWhirpool'un 11 ülkedeki şirketlerini o Türk firması alıyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 68,15
En Yüksek: 68,95
En Düşük: 67,50
Değişim -0,07 %
FK: 16,07
PD / DD: 2,06
İşlem Hacmi 247.957.311
Toplam Adet: 3.629.115
Ağırlıklı Ort.: 68,35
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)