E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAramco saldırısı için Trump'tan tehdit: Ateşe hazırız---

Aramco saldırısı için Trump'tan tehdit: Ateşe hazırız

Aramco saldırısı için Trump'tan tehdit: Ateşe hazırız
16 Eylül 2019 - 05:11 www.borsagundem.com

ABD Başkanı Trump, Suudi Arabistan'ın petrol tesislerine yapılan saldırı için tehdit etti: Suçlunun kim olduğunu biliyoruz. Yanıt vermek için ateşe hazırız

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan'ın doğusundaki petrol tesislerine yönelik insanısz hava aracı (İHA) saldırısına yanıt vermek için 'ateşe hazır' olduklarını söyledi.

ABD Başkanı Trump, cumartesi günü Suudi Arabistan'ın doğusundaki Abkayk ve Hureys petrol tesislerine yönelik 10 İHA'yla gerçekleştirilen saldırıya ilişkin tehdit dolu bir açıklamada bulundu.
Trump, yaptığı açıklamada suçlunun kim olduğunu bildiklerini ve 'ateşe hazır' olduklarını belirterek, "Krallıktan bu saldırının ardında kimin olduğuna inandıklarını ve hangi şartlar altında devam edeceğimizi duymayı bekliyoruz!" dedi.

YEDEK STOKLAR KULLANILABİLECEK

Başkan Trump ayrıca, söz konusu tesislere yapılan saldırının ardından ABD'de petrol piyasasında herhangi bir dalgalanma olmaması için yedek stokların 'ihtiyaca göre' kullanımına onay verdiğini de aktardı.

Suudi devlet petrol şirketi Aramco'ya ait tesislere düzenlenen saldırı Husiler tarafından üstlenilmiş, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ise İran'ı suçlamıştı.

Bugün ise petrol fiyatları, Körfez Savaşı'ndan bu yana en yüksek artışı gördü. Brent petrol varil fiyatları yüzde 18 değer kazanarak 71 doları geçti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)