E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-MagazinAnkara Barosu, müzik yasağının iptali için dava açtı---

Ankara Barosu, müzik yasağının iptali için dava açtı

Ankara Barosu, müzik yasağının iptali için dava açtı
28 Haziran 2021 - 14:01 www.borsagundem.com

Ankara Barosu, müzik kısıtlamasını saat 24.00'e çekilmesine yönelik, 'kademeli normalleşme döneminde saat 24:00’dan sonra müzik yasağı getiren düzenlemenin iptali istemiyle' Danıştay'a dava açtı.

Ankara Barosu, Pandemi tedbirleri kapsamında saat 24.00’ten sonra müzik yasağının iptali için Danıştay’da dava açtı.

Ankara Barosu Başkanlığı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Sanatın ve sanatçının korunması Anayasamızın 64. maddesi uyarınca devletin yükümlülüğündedir. Genelgeler ile Anayasa’ya aykırı düzenleme yapılamayacağı gibi anılan düzenlemenin halk sağlığını korumak ile ilişkilendirilmesi de mümkün değildir. Müziği, sahneyi, konseri, sanatı yasaklayarak yaşam tarzına müdahale içeren bir anlayışı ortaya koyan İçişleri Bakanlığı’nın saat 24:00’den sonra müzik yasağı getiren 27.06.2021 tarihli 'Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi'nin ilgili maddelerinin Anayasa’ya aykırı olması nedeniyle yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle Danıştay’da dava açılmıştır” denildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni normalleşme genelgesi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.