E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem'Ambulans geç geldi' iddialarına yanıt---

'Ambulans geç geldi' iddialarına yanıt

'Ambulans geç geldi' iddialarına yanıt
29 Ocak 2022 - 07:54 www.borsagundem.com

Ece Erken'in, eşi Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürüldüğü olayda ambulansın geç geldiği şeklindeki iddiasına Emniyet'ten yanıt geldi

Ünlü sunucu Ece Erken'in, eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürüldüğü olay sonrası sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, ambulansların olay yerine 7 dakika 43 saniyede ulaştığı kaydedildi.

BJK’nin eski yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürüldüğü olay sonrası ünlü sunucu Ece Erken, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ambulansın 40 dakika sonra geldiğini, kocasının kan kaybından hayatını kaybettiğini iddia etmişti.

Erken paylaşımında, “Balıkçıya en yakın hastanenin arabayla mesafesi sadece 5 dakika. Saat 00.20’de trafik de yok ve ambulans 40 dakikada geliyor! Ve kocam kan kaybından ölüyor. Önce katillerin yakalanmasını, sonra da bu ambulansın gecikmesin sebebini öğrenmek istiyorum. Bulana kadar da peşini bırakmayacağım” diyerek tepki göstermişti.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: KONU TİTİZLİKLE İNCELENMİŞTİR

Ece Erken’in paylaşımının ardından İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Mahmutyazıcıoğlu’nun silahla öldürülmesinin ardından sosyal medyada gerçeği yansıtmayan ifadelerin kullanıldığına dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi:

*112 Komuta Kontrol merkezi kayıtlarından elde ettiğimiz bilgilere göre, saat 00.39’da ‘İki kişi vuruldu’ açıklamalı ihbar personelimiz tarafından alınmıştır.

*Saat 00.41’de adrese yakın iki ayrı merkezimizden ekiplerimiz yönlendirilmiştir. Ateşli silahla yaralanmış kişilerden ağır olan yaralıya olay yerine saat 00.47’de ilk varan ambulansımız tarafından acil müdahalesi yapılmış olup, saat 00.56’da olay yerinden ayrılmış ve saat 01.00’da hastaneye yolda tedavisi yapılarak (kalp masajı yapılarak) ulaştırılmıştır.

‘AMBULANS 7 DAKİKA 43 SANİYEDE OLAY YERİNE ULAŞTI’

Mahmutyazıcıoğlu’na 01.42’ye kadar hastanede müdahale yapıldığının belirtildiği yazılı açıklamada, “01.42’ye kadar müdahale yapılmış ve sonrasında ölüm kararı verilmiştir. İlk çağrı gelişi olan saat 00.39’dan sonra, ambulansımız olay yerine 7 dakika 43 saniyede ulaşmış olup, ilk müdahalesi yapıldıktan sonra, olay yerinden sağlık kuruluşuna 4 dakika 23 saniyede ulaştırılmıştır” denildi.

Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde yeni gelişme! Drej Ali ilk kez konuştu…

 

Emniyet Mahmutyazıcıoğlu'nun katil zanlısını açıkladı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • DOĞRU29 Ocak 2022 13:08

  sağlıkcılar hergün binlerce hayat kurtarır hiç kimse allah razı olsun demez, insanlığa faydası olmayan kişiler klevyenin başına geçer devamlı eleştirir ,bir millet bu kadar bozulurmu...

 • ALİ KODUŞ29 Ocak 2022 11:18

  Hiç kimse diyormu ALLAH emretti Ezrail de canını aldı diye.Anbulans ister geç gelsin ister erken gelsin Yüce ALLAH emir etti ise hangi canlı olur ise olsun nasıl canlı olmayı tadıyor ise ölümüde tadacaktır.Ben bunlara asla inanmam.Yalnızca ve yalnızca Yüce ALLAH ın emirlerine inanırım.

 • Kaçan Grup29 Ocak 2022 11:40

  kırmızı ışık, yeşil ışık bakmam bile. istediğim gibi geçerim. Allah’ın emri varken, Azrail kırmızı ışıkta bekliyorum diye canımı almayacak mı?

 • El Turko29 Ocak 2022 10:23

  amcam kalp krizi geçirdiğinde de 30 dakkayı geçti gelmeleri, gece 2.30 da trafik yok başka bir şey yok iki defa aradık 112 yi. utanmaz bunlar adam öldü bunların yüzünden. gelseler bile iki genç koymuşlar hiç bir şeyden anlamayan, bari her ambulansda en azından doktor olmasa bile bir hemşire olur kardeşim. Minareyi çalan kılıfını buluyor işte Allah soracak bu hainlikleri sizlerden... bu dünyada kurtuldunuz ya öbür taraf nolcak.