E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıAltın Vadeli Sözleşmeleri’nde nasıl işlem yapılır?---

Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde nasıl işlem yapılır?

Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde nasıl işlem yapılır?
14 Ağustos 2020 - 07:23 www.borsagundem.com

900-910$ aralığında değişen teminat ile 10 ons altını dayanak kabul eden Micro Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde işlem yapılabilir.

Uluslararası piyasalarda Altın ons fiyatı geçen hafta 2090 $’a kadar ulaştıktan sonra KOVID19 aşısı hakkında çıkan olumlu haberlerin etkisiyle hızla 1.900 $’a kadar geriledi. Bu geri çekilmenin sert olmasında fiyat düşüşünden yararlanmak isteyen yatırımcıların aldığı kısa pozisyonlar da etkili oldu.

Uluslararası yatırımcılar Altın fiyatının yükselişinden yararlandıkları gibi düşüşünden de yararlanabiliyorlar. Altın fiyatının yeterince yükseldiğini, artık düşeceğini düşünen yatırımcılar Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde “satım” yönlü işlem yapıyorlar. Fiyatlar tahminlerine uygun olarak düşerse bu kez daha düşük fiyattan Altın Vadeli Sözleşmeleri’ni satın alarak kar elde ediyorlar.

Uluslararası yatırımcılar Altın’ın fiyat hareketinden yararlanmak için Chicago Borsası’nda işlem gören Altın Vadeli İşlem Sözleşmeleri’nde işlem yapmayı tercih ediyorlar. Chicago Borsası’nda 100 Ons, 50 Ons ve 10 Ons Altın’ı dayanak kabul eden Vadeli İşlem Sözleşmeleri işlem görüyor. Teminat tutarları değişmekle birlikte şu günlerde 900-910$ aralığında değişen teminat ile 10 ons Altın’ı dayanak kabul eden Micro Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde işlem yapılabilir.

Eğer isterseniz siz de, 1.000$ kadar bir teminat ile PhillipCapital’de açacağınız hesap sayesinde 10 Ons altın büyüklüğündeki Micro Altın Vadeli Sözleşmesi’nde işlemleri yapabilirsiniz.

Hem de paranızı yurt dışına yollamaksınız...!

Ama öncelikle, sözleşme özelliklerini anlamak için PhillipCapital’in hazırladığı videoyu izlemenizde fayda var.

Peki, Altın Vadeli Endeks Sözleşmeleri’nde nasıl işlem yapabileceksiniz?

PhillipCapital’de hesap açarak.

Üstelik uluslararası piyasa işlemlerinizi PhillipCapital ile yapmanız halinde, paranızı yurtdışına transfer etmek zorunda kalmazsınız.

ABD’nin de içinde bulunduğu 15 ülkede 1 milyon 250 bin yatırımcıya hizmet veren bir dünya devinin uluslararası piyasa deneyiminden faydalanmak ve konuya ilişkin bilgi almak için;

0212-982 25 00 ve 0212-296 84 84

info@phillipcapital.com.tr

futures@phillipcapital.com.tr

DÜNYA DEVİ PHILLIPCAPITAL'DE HESAP AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ALİ HAYDAR TANRIKULU14 Ağustos 2020 10:44

    neden vadeli kontrat yapayım ya sert düşer ya da sert çıkar ise.vadesi gelince paranı silersin.yani bizlere kumar oynayın diyorlar.altına yatırım yapacak isen elinde tutacaksın.

  • BORSACI14 Ağustos 2020 07:46

    paranın adresi borsa.