E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiAlmanya'da iyimser tablo---

Almanya'da iyimser tablo

Almanya'da iyimser tablo
10 Aralık 2019 - 14:17 www.borsagundem.com

Almanya'da ZEW beklentiler endeksi Nisan'dan beri ilk kez pozitif bir değer aldı.

Almanya'da büyümeye yönelik yatırımcı bakışı artık bozulan bir görünümü işaret etmiyor. Avrupa'nın en büyük ekonomisine yönelik algı aylar süren kötümserliğin ardından dönüş sinyali veriyor.

ZEW'in gelecek altı aya ilişkin beklentiler anketi 10,7 ile 2018 başından beri görülen en yüksek değeri aldı. Göstergenin Nisan'dan beri ilk kez pozitif gelmesi daha fazla katılımcının iyimser beklentiler taşıdığını işaret ediyor. Ekonomist beklentileriyse 0,3 ile çok daha azdı.

Raporun büyüme ivmesinin artacağı şeklinde sinyal vermesine karşın ekonomi henüz imalat sektörü için endişelerle geçen ayların ardından henüz toparlanma göstermedi. Fabrika siparişlerindeki düşüş ve sanayi üretimindeki gerileme geçen hafta yayınlanan verilere göre ekimde beklenmedik bir şekilde derinleşti.

ZEW Başkanı Achim Wambach, “Beklentilerdeki sıçrama Alman ihracatının ve özel tüketimin önceden düşünülenden daha iyi olacağı umuduna dayanıyor. Ekonomi hala oldukça kırılgan.” dedi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)