E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAlmanya Türkiye'ye kapılarını açmaya hazırlanıyor---

Almanya Türkiye'ye kapılarını açmaya hazırlanıyor

Almanya Türkiye'ye kapılarını açmaya hazırlanıyor
06 Temmuz 2020 - 12:58 www.borsagundem.com

Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiß, Türkiye’ye seyahat uyarısının kaldırılmasının kısa sürede mümkün olabileceğini belirterek bunun için gereken şartların sağlanması gerektiğini ifade etti

Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiß, corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’ye getirilen seyahat uyarısının kısa sürede kaldırılması yönünde olumlu mesajlar verdi.

RTL televizyonuna konuşan Bareiß, Türkiye’ye seyahat uyarısının kaldırılması şansını iyi gördüğünü belirterek, “Durum iyi olursa, ki geçen hafta iyiydi, oldukça hızlı bir şekilde açılım için hazırlık yapabiliriz” dedi.

“Bu bağlamda, seyahati mümkün kılmak için önümüzdeki günlerde ne yapabileceğimizi düşünme aşamasındayız” ifadelerini kullanan Bareiß, bunun için gereken şartları da saydı.

GÖRÜŞME OLUMLU GEÇTİ
Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili politikacı, vaka sayısının düşük olmasının yanı sıra turistlerin evlerine yeniden sağlıklı bir şekilde dönebilmesi için Türk sağlık sisteminin salgının üstesinden gelebilmesinin gerekli olduğunu vurguladı.

Bareiß, Türk hükümet yetkilileri ile geçen hafta yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini de sözlerine ekledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy geçen hafta Berlin’de temaslarda bulunmuştu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis ;)06 Temmuz 2020 13:17

    Gelin, buyrun Almanya sizleri kucaklar. , almanyada 10 yıl çalış, 70 yıla bedel...  2,300 euyo asgaci ücret var. not: sıfır sağlık ödemesi, sıfır eğitim masrafı, işsizsen devlet bakıyor, çocuna devlet para eriyor. yani türkiyede asgari ücretle çalışıp, çocuna eğitim masrafı harcarsın, dershane, özel okul vb. yada amelliyat olman gerekli olur, devlette sıra çok, uzman yok derken, özel hastaneye 50 - 60 bin kaptırırsın. emekli maaşın kötü gün dostu birikimlerin bir günde yok olur...  Hasatene kalitesi çok iyi. kaliteli makına alet edebat var. Testler ve cihazlar çok modern.  örnek, veterinerlerde bel fıtığında lazer kullanılıyor, yani özel nokta kadar delik açık müdehale ediliyor. Türkiyede arkadaşım olmuştu, bildiğin mikro cerrahi kesme ile girmişlerdi yıl 2020... Ama cennet vatanımız bir tane... asla vazgeçmeyiz...