E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriAlman enerji şirketi RWE'den 727 milyon euroluk hisse satışı---

Alman enerji şirketi RWE'den 727 milyon euroluk hisse satışı

Alman enerji şirketi RWE'den 727 milyon euroluk hisse satışı
23 Kasım 2020 - 15:20 www.borsagundem.com

Alman enerji şirketi RWE, İngiltere'deki rüzgar enerjisi santralinde bulunan yüzde 49'luk hissesini Greencoat şirketine satmak için anlaştı

Alman enerji şirketi RWE'nin İngiltere'deki deniz üssü (offshore) rüzgar enerjisi santralinde bulunan yüzde 49'luk hissesini 727 milyon euro karşılığında Greencoat şirketine satmak için anlaştığı bildirildi.

Merkezi Almanya'nın Essen kentinde olan RWE'den yapılan açıklamada, şirketin, portföyündeki 219 megavatlık rüzgar santralinin işletmecisi olarak kalmaya devam edeceği belirtildi.

RWE'nin diğer yenilenebilir enerji projelerine yatırım yapmak amacıyla söz konusu hisse satışını gerçekleştirdiği ifade edilen açıklamada, "Dünyanın en büyük yenilenebilir enerji şirketlerinden biri olan RWE,  bedeli 648 milyon sterlin (727 milyon euro) olan İngiltere'deki Humber Gateway rüzgar santralindeki yüzde 49'luk hissesini satmak için Greencoat ile bir anlaşma imzaladı." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, RWE'nin 2022'nin sonuna kadar 5 milyar euro yatırım yaparak yenilenebilir enerji portföyünü 13 gigavattan fazla genişletmeyi hedeflediği ve ortaklıklarla bu yatırımın 9 milyar euroyu bulacağı kaydedildi.

727 milyon euroluk hisse satışının, RWE'nin denetim kurulunun onayının alınmasının ardından 15 Aralık'a kadar tamamlanması bekleniyor. 

Enerji sektörünün yıldızını parlatacak 7 neden

Almanya’nın ham çelik üretimi 8 aydan beri ilk defa arttı

Almanya'da ekonomik toparlanma ivme kaybetti

Kovid-19 tedbirleri Avrupa'da hizmet PMI'ları vurdu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)