E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporAli Koç: Artık yeter, dayanamıyoruz---

Ali Koç: Artık yeter, dayanamıyoruz

Ali Koç: Artık yeter, dayanamıyoruz
19 Ocak 2020 - 09:50 www.borsagundem.com

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: ‘TFF’den yanıt geldi, şu an transfer yapamıyoruz’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Gaziantep FK maçından sonra yaptığı açıklamada "Bankalarla yaptığımız anlaşmayı kısmen kabul ettiler. 40-50 milyonluk bir limit bekliyorduk ama şu an itibariyle transfer yapamıyoruz. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Televizyonlara çıkıp anlatacağız, artık dayanılmaz hale geldi, yeter" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 2-0 kazandıkları Gaziantep FK maçından sonra açıklamalarda bulunurken bankalarla yaptıkları anlaşmanın lisans kurulu tarafından kısmen kabul edilmediğini dile getirdi. “Talebimiz Tahkim Kurulu tarafından kısmen kabul edildi, kısmen edilmedi” diyen Ali Koç, sarı lacivertlilerin bugün itibari ile transfer yapamadığını dile getirdi.

İşte Ali Koç’un yaptığı önemli açıklamalardan satır başları; “Bizim yaptığımız başvuruyu kısmen kabul ettiler. Bizim için belirlenen rakamın üzerine kabul edilen başvurularımızı ekleyip, eskilerden bazı şeyleri çıkardılar. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Gazetelerde yazdığı gibi limit arttı transfer yapıyoruz söz konusu değil. Bize karşı yapılan tutumu anlayamıyoruz. TFF’nin kararı bize bize dün gece iletildi. Talebimiz kısmen kabul edildi, kısmen de edilmedi. Bu iş Fenerbahçe’nin önü nasıl açılmaz diye bir intiba bırakıyor bizde. Lisans kurulu zor bir iş aldı. Talimatnameyi olduğu gibi değerlendirmek durumundalar.

“ANLAŞMA KABUL EDİLSEYDİ…”

“Ancak bizim yaptığımız başvurular, kurallara göre de kabul edilmemesi için hiçbir nedeni olmayan, iki ayrı bankayla yaptığımız münferit anlaşmalar. Son durağımız tahkim. Gözünün üstünde kaşın var intibası var bizde. Niye bu şekilde yaklaşılıyor anlamakta güçlük çekiyoruz. Anlaşmamız kabul edilseydi 40-50 milyon TL’lik harcama limitimiz artacaktı.”

“3-4 KİŞİ YOLLAYACAĞIZ…”

“Kalabalık olan mevkide 3-4 kişi yollayacağız bunu da göreceksiniz, belki sol beke transfer yapacağım. İhtiyacımız olan mevkiye oyuncu almış olacağız. Belki fazlalık olan yerlerden tasarrufa gitmiş olacağız. Ama böyle olunca manevra alanı bırakılmıyor.”

“FENERBAHÇE BUGÜN İTİBARİYLE TRANSFER YAPAMIYOR”

“Televizyon kanallarına çıkıp durumu anlatmamız lazım. Artık dayanılmayacak duruma geldi. Geçen hafta karar verselerdi Tahkim Kurulu’na daha erken gidecektik. İnanıyorum ve umuyorum ki Tahkim çabuk toplanır. İhtiyaç halinde toplanıyor. Bu konu acil bir gözle ele alındığında hakkımızın verilmesi için dua ediyoruz. Bir şekilde baskı altında da tutuluyor. Gerek Tahkim Kurulu gerek TFF. Bugün itibariyle Fenerbahçe transfer yapamıyor.”

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (16)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Cok bilen20 Ocak 2020 13:36

  Yav anlayamıyorum ben bu insanları.CEBINDE PARA YOK ISINE METROYLA GIDER.FENER DIYE ONLA YATAR ÇOCUĞUNUN RUZKINI PORJELI ABILERE VERIR.ONDAN SINRA ACIM DER.ALLAH BILE AFFETMEZ SURUNMEYE DEVAM.

 • hakan20 Ocak 2020 11:03

  bundan başkan olmaz,hem para yok diyor,hem transfer yapacağım diyor,bu seferde para yok diyor,topu federasyona atıyor,nasıl bir başkan yahu,emin olun şirketlerini böyle yönetse 1 tane şirketi ayakta kalmaz,mazaret bol,yeter artık bırak şu fenerin yakasını,bitirdin feneri beceriksiz adam,

 • oğuz20 Ocak 2020 10:34

  Galiba koçlar finansal krizde ağlamayın. Garibanlardan topladığınız paralar nerede acaba?

 • Cego 20 Ocak 2020 08:40

  Hadi len beceriksiz

 • Ovacikli20 Ocak 2020 07:15

  Daha iyi işte..yaptıklarını gördük..

 • Vatandaş20 Ocak 2020 00:45

  Transfer Yapamazsınız tabiki,kural size uygulanmasınmı yani.!!! Puan silinme de gelmesi lazım,federasyon başkanı sizden olduğundan uygulamıyor kuralı.Puanı silinenlerle aynı durumdasınız ama sizinki silinmiyor,böyle kepaze bir federasyon işte.!!!  

 • Ejder Nefretus20 Ocak 2020 00:01

  İnşallah tüm borçlu futbol klüpleri batar ve kapanır.Yeter milletin kanını emdiğiniz. İşbilmez asalak çıkarcılar.

 • Nedim19 Ocak 2020 19:13

  Ne oldu?  Ne ye dayanamıyorsun? Zenginlik mi ağır makam mı?  Yoksa hiç bir işe yaramayan bir mirasyedi olduğunun  farkına varma mıdır;  dayanılamaz olan bu mu?  Kapitalist bey efendi para harcayamayınca  dayanamıyor muş!   Tabi başkasının kesesinden olmak şartıyla.

 • Alouette19 Ocak 2020 15:48

  Şu futbol ne işe yarar? Ülkemize ne faydası var? Ne üretiyor kumardan (iddia) başka? Klüpler borca batık! İnsanların vaktini parasını boşa harcatmaktan başka hicbir işe yaramıyor.

 • Sinyor19 Ocak 2020 15:28

  bugüne kadar binlerce transfer yaptinizda noldu... nasil olsa transfer yapmayi beceremiyorsunuz... iyi işte zarar edemeyeceksiniz...hahaaaa

 • Bika19 Ocak 2020 14:44

  Artık yeter dayanamıyoruz ! Takımlarda 3 yabancıdan fazlası olmasın. Sporda TC vatandaşlığına devşirme yoluyla milli sporcu olunmasın.

 • vatandaş19 Ocak 2020 13:01

  Ali bey karizma güzel de sen de bırak artık Aziz yıldırım felsefesini alt yapıdan yetişeni koy takımaa yada genç yetenekleri araştır bul koy takıma böyle zor düzeltirsin mali durumu tasarruf devri parola az maaş çok maç olmalı.

 • yunus19 Ocak 2020 11:58

  Yalı çocugu TFF durup dururken mi transfer yasağı koydu. Demek ki  mali durumun bozuk fb yi idare edemiyorsun . Futbolcularına milyon euroluk paralar ödersen olacağın buydu. Taraftarlarına TFF nu hedef gösterme. Önce sen fb yi doğru düzgün yönet.

 • Gerçek 19 Ocak 2020 11:43

  O kadar transfer taptınız da nebokdu. Külüstür adamları doldurdunuz takına. Bşr an önce yabancı sayısı 7 ye düşürülmeli. Turk vatandaşlığına geçirerek yabancı toplama katakulelerini engellenmesi için Milli takıma giremeyen statüde bütğün futbolcular yabancı statüsünde sayılmalı

 • yazıklar olsun19 Ocak 2020 11:01

  ali koc efendi sezon basinda yapilan transleri başkası mı yaptı.Milletten topladığın paraları ne yaptınız

 • gümlet19 Ocak 2020 10:40

  Ne yapacan transferi,,para harcamak hoşuna mı gidiyor,,elinde Mehmet Ekici gibi bir değer var,kadro dışı bıraktın,insan harcama makinesimisiniz?