E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriAlbaraka Türk'ün 'genel müdür' koltuğunda değişim---

Albaraka Türk'ün 'genel müdür' koltuğunda değişim

Albaraka Türk'ün 'genel müdür' koltuğunda değişim
13 Ekim 2021 - 19:15 www.borsagundem.com

Hisseleri Borsa İstanbul'da işlem gören Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (#ALBRK) üst yönetiminde değişikliğe gidildi

BORSAGUNDEM.COM

Albaraka Türk üst yönetiminde önemli bir değişim yaşandı. Banka tarafından KAP'a yapılan bildirimde mevcut genel müdür Melikşah Utku'nun emeklilik talebinin kabul edildiği belirtildi. 

Albaraka Türk Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirimde bulunuldu. Yapılan bildirimde Genel Müdür Melikşah Utku'nun emeklilik talebinin kabul edildiği belirtildi.

MELİKŞAH UTKU'NUN YERİNE TEMSAH VEKALET EDECEK

Söz konusu bildirimde emekliye ayrılan genel müdür Melikşah Utku'nun yerine, bankanın Hazine ve Finansal Kurumlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Malek Khodr Temsah'ın vekalet edeceği belirtildi.

MELİKŞAH UTKU'YA YENİ GÖREV

Emeklilik talebi banka yönetim kurulunca kabul edilen eski genel müdür Melikşah Utku, yönetim kurulu üyeliğinden istifasını isteyen ve istifa talebi kabul edilen Süleyman Kalkan'ın yerine geçiçi olarak yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

Konuyla ilgili banka tarafından KAP'a yapılan bildirim ise şu şekilde:

1. Bankamız Genel Müdürü Melikşah UTKU'nun 13.10.2021 tarihi itibariyle Bankamızdaki tüm görevlerinden fiili emeklilik nedeniyle ayrılma talebinin kabulüne, 
2. Genel Müdüre ilişkin tüm görev, yetki ve sorumlulukları kullanmak üzere Bankamız Hazine ve Finansal Kurumlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Malek Khodr TEMSAH'ın, Bankamızdaki mevcut görevlerine ilaveten "Genel Müdür Vekili" olarak atanmasına; "Genel Müdür Vekili" olarak atanan Malek Khodr TEMSAH'ın başta kredi komitesi üyeliği olmak üzere Genel Müdüre ilişkin tüm görev, yetki ve sorumlulukları kullanmasına,
3. Malek Khodr TEMSAH'ın birinci derece imza yetkisini "Genel Müdür Vekili" unvanı ile de kullanmasına, 
4. Bankamız Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman KALKAN'ın 13.10.2021 tarihi itibariyle Bankamızdaki görevlerinden istifasına ilişkin sunmuş olduğu mektup görülmüş olup, istifanın kabulüne, temsil ve ilzama ilişkin imza yetkilerinin iptaline,
5. Boşalan Yönetim Kurulu Üyeliği'ne, Türk Ticaret Kanunu'nun 363/ (1)inci ve Bankamız Ana Sözleşmesi'nin 22/ (1) inci maddesi çerçevesinde geçici olarak Melikşah UTKU'nun seçilmesine,  6. İşbu kararın icrasına yönelik olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu nezdinde alınması gereken izin ve yapılması gereken bildirim vb. tüm işlemlerin icrasına, karar verilmiştir.

 

Borsa İstanbul'da bugün en çok ALBRK değer kaybetti

 

Borsanın düştüğü günde bir hisse yüzde 9'un üzerinde değer kazandı

 

Kapalıçarşı'da külçe altın fiyatları 13/10/2021

 

Borsa İstanbul'da gün sonu satışları

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 1,79
En Yüksek: 1,81
En Düşük: 1,71
Değişim 2,87 %
FK: 11,79
PD / DD: 0,59
İşlem Hacmi 52.495.571
Toplam Adet: 29.983.829
Ağırlıklı Ort.: 1,75
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • albaraka14 Ekim 2021 22:20

    bunların adı albaraka Türk değil bunlar tabelalardan Türk düşmanı oldukları için Türk adını kaldırmışlar

  • Shcmuze14 Ekim 2021 00:34

    Geçen hafta işten çıkardığınız insanların sayısı belli değil personel azaltma adı altında arayıp yarın gelmeyin diyip insan çıkardınız birde bınu en iyi işverenler ödülünü aldıktan sonra yaptız bakalım seneyede alabilcekmisimiz