E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAkşener'den Erdoğan'a ABD eleştirisi: Yine boynumuzu büktün---

Akşener'den Erdoğan'a ABD eleştirisi: Yine boynumuzu büktün

Akşener'den Erdoğan'a ABD eleştirisi: Yine boynumuzu büktün
20 Kasım 2019 - 12:35 www.borsagundem.com

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti için "Sayın Erdoğan, bu millet sana git ve gereğini yap dedi. Git ve milli güvenliğimizin ihtiyaçlarını al ve gel dedi. Sen git, yine boynumuzu büktün" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşuyor. Akşener'in konuşmasından satır başları:

Türk milleti ezelden beri onurunu çiğnetmeyen bir millettir. Esir düşmektense ölmeyi yeğleyen bir milletin bundan daha büyük bir hazinesi olabilir mi? Milli olabilmek için yüreğin millet için atması gerekir. Milleti unutan milletin onurunu da olur. Bu aziz milletin cumhurbaşkanı gider, dünyanın öbür ucunda 3-5 senatöre ifade verir. İstediği ve hakkı olan hiçbir şeyi alamadığı halde bir FETÖ'cüyü serbest bırakır. Başını öne eğip geri döner. Sayın Erdoğan, bu millet sana git ve gereğini yap dedi. Git ve milli güvenliğimizin ihtiyaçlarını al ve gel dedi. sense gittin yine boynumuzu büktün. Atsız'ın dizeleri hislerimize tercüman oluyor. Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü, bin cihana değişmem bu öksüz Türklüğümü.

"Erdoğan neden bu kadar mutlu döndü"

Sayın Erdoğan F-35 ve S-400 krizlerini aşmaya gitti. Aşabildi mi? Hayır. Suriye'de verilen sözlerin tutulması için gitti. Tatmin edici bir şey alabildi mi? Hayır alamadı. Sayın Erdoğan neden bu kadar mutlu döndü. Washington'a milletin bekası için mi şahsi bekan için mi gittin kardeşim? Hiçbir şey alamamışken, milletin hakkını savunamamışken neden bu kadar mutlusun?

"Nedir bu Trabzon ile alıp veremediğini?"

AKP kadrolarının cüretine bakın, AKP'li bir belediye başkanı Trabzonlu bir kardeşimize “Sizi biz Müslüman yaptık” dedi. Nedir bu Trabzon ile alıp veremediğini? 31 Mart'a giderken Ekrem İmamoğlu'na Pontus benzetmesi yapmaktan utanmadınız. Sultan Süleyman'ın doğduğu topraklardan bahsediyorsun. Haddini bil cahil adam! Tarihine ve milletine yabancılaşmış bir kadrodan millete fayda gelmez.

Giresun'da Eynesil'de aramızdan koparılan Rabia Naz yavrumuzu biliyorsunuz. Anası, babası adalet arıyor. Ama adalet arayanlar her zaman azar işitiyor. İfade verenler ifade değiştiriyor. Bir baba, bir anne adalet yolunu şaşırdıkça isyan ediyor. Ama duyan yok. Analar, babalar konuşacak, siz de başınızı eğip düşüneceksiniz. 1.5 yılda bir arpa boyu yol alınmadı. Adalet oyuncak değildir. Geciken adalet, adalet değildir.

12 bin yıllık gölü kuruttular. Adı üstünde Dipsiz Göl. Ama bunlar define peşinde olunca dibini buldular. O göl, kaç medeniyet gördü yaşadı. 12 bin yıl hiçbir insanın aklına gelmedi, 12 bin yıl sonra gölün dibi göründü. 11 Kasım günü şov yapıp milyon ağaç diktik dediler. Aynı gün para bulmak için insanlık tarihinin güzelim mirasını yıktılar. Bunların fıtratı, karakteri bu.

"Gençlerimize ‘Olsa dükkan senin' deniyor"

Bu iktidar asıl anaların, babaların, gençlerin umutlarını kuruttu. Her 3 gencimizden biri işsiz. Sayın Erdoğan'ın Türkiye'sinin elinin tersiyle ittiği işsizlerimiz… Ankara'nın nüfusundan fazla gencimiz ne okuyor, ne de çalışıyor. Seçilmiş bir gurup Saray yancısına her türlü imkan sağlanırken, gençlerimize ‘Olsa dükkan senin' deniyor.

"Bütçenin 100 milyar lira borcu var"

Yandaşlara akıttığın milyonlara rağmen batmayan bütçe millete para akıtınca mı batacak? Battı dediği Norveç'te kişi başına milli gelir 77 bin dolar, Danimarka'da 56 bin dolar, İsveç'te 54 bin dolar. Sayın Erdoğan'ın ve damadının uçtu dediği Türkiye'nin kişi başına milli geliri 8 bin 857 dolar. Battı dediği Norveç'in vatandaşı, benim milletimden 10 kat daha zengin. Damat beyin çöktüğü Merkez Bankası'nın nakit akçesini saymazsak bütçenin 100 milyar lira borcu var.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • AhmetK21 Kasım 2019 15:13

  İlkesiz vizyonsuz, yönü belli olmayan çalma ülkücü konuşmuş. HDP ile yatağa giren sözde ülkücü, özde ne olduğu belli olmayan tip. Fetö mü veriyor bu gazı sana?

 • Zodyack20 Kasım 2019 19:03

  Doğru söylüyorsun. Sayın Ekrem İmamoğlu'nun Pariste Fransızlara karşı, Türkiye'yi Fransızlara şikayet ederken nasıl gurur duyduysak. Türk milleti PKK'yı değil kürtleri öldürüyor yalanında nasıl sessiz kaldıysak. Erdoğan'ın ABD'yi ziyaretinde tüm dünyaya ders verirken ve tüm dünyaya haklılığımızı kanıtlarken utandık.

 • Bence20 Kasım 2019 18:59

  Allah aşkına böyle konuşup kendine bari güldürme. Senin bu anlattıklarına kargalar bile güler.

 • Vatandaş20 Kasım 2019 18:58

  ABD başkanın yanında kim Erdoğan gibi konuşabildi. ABD'li senatör ve basın bile gitmemizden rahatsız oldu. Onlar bile Erdoğan'ı hayranlıkla izledi. Bu durumdan rahatsız olanlardan bir tanesi de muhalefet kanadı.

 • Murat20 Kasım 2019 13:11

  Allah resi  ve Türk milletini  senin gibi  parazitlerden korusun!  Resi Türk milletini en iyi şekilde temsil ediyor.  Sana gelince  kocanın boynunu büktün ve daha kimlerin boynunu bükmedin ki!  Çatal dilli mahalle çaçaronu!

 • Baba20 Kasım 2019 14:24

  Murat bey duygularimiza tercumaan olmussun sagooooll. Bu fetö artigi kendini biseey saniyooor